در خرید سینک ظرفشویی، باید به چه نکاتی توجه شود؟

در خرید سینک ظرفشویی، باید به چه نکاتی توجه شود؟ ما با بررسی خصوصیات مدل‌های گوناگون سینک ظرفشویی، مهمترین نکاتی را که باید در خرید به یاد داشته باشید، در این مطلب جمع‌آوری کرده‌ایم. در نتیجه تا انتها با ما همراه باشید تا با بهره‌گیری از این اطلاعات بتوانید بهترین محصول را برای آشپزخانه خود خریداری نمایید.


سینک ظرفشویی یکی از اقلامی است که در تمامی آشپزخانه‌ها یافت می‌شود. روزانه از این وسیله به تعداد دفعات زیاد برای امور بسیاری نظیر شستن ظروف، تهیه غذا، شستن میوه و سبزیجات و حتی پر کردن کتری و قابلمه استفاده می‌شود. به همین دلیل برای ایجاد سهولت و آسانی در استفاده از آن باید در هنگام خرید سینک ظرفشویی به تعدادی نکته مهم توجه کرد. ما با بررسی خصوصیات مدل‌های گوناگون سینک ظرفشویی، مهمترین نکاتی را که باید در خرید به یاد داشته باشید، در این مطلب جمع‌آوری کرده‌ایم. در نتیجه تا انتها با ما همراه باشید تا با بهره‌گیری از این اطلاعات بتوانید بهترین محصول را برای آشپزخانه خود خریداری نمایید.

انواع سینک ظرفشویی

اولین و مهمترین نکته در خصوص خرید سینک آشپزخانه مربوط به انتخاب نوع آن است. به عبارتی امروزه انواع مختلفی از سینک ظرفشویی تولید و عرضه شده‌اند که باید پیش از خرید از آن‌ها اطلاع داشت. این انواع را می‌توان بر اساس جنس و نوع نصب در دو دسته قرار داد.

 1. انواع سینک ظرفشویی بر اساس جنس
 2. انواع سینک ظرفشویی بر اساس نوع نصب

هر یک از این دو مورد دارای مدل‌های گوناگونی از سینک آشپزخانه هستند:

انواع سینک ظرفشویی بر اساس جنس

 • سینک ظرفشویی استیل: مدل‌های استیل از رایج‌ترین و پرمصرف‌ترین نمونه‌های موجود در بازار هستند. از دلایل اصلی پرطرفدار بودن آن می‌توان به قیمت ارزان و تنوع بالا اشاره کرد.
 • سینک ظرفشویی گرانیتی: مدل‌های گرانیتی از انواع سینک ظرفشویی جدید و مدرن به حساب می‌آیند. این سینک در رنگ‌ها و ابعاد مختلفی تولید می‌شود و جذابیت بسیاری به همراه دارد. همچنین آنتی باکتریال بودن، استحکام بالا و مقاومت در برابر ضربه و حرارت از مهمترین خصوصیات هستند.
 • سینک ظرفشویی شیشه‌ای: مدل‌های شیشه‌ای از جذاب‌ترین انواع سینک ظرفشویی مدل جدید هستند. با وجود اینکه بسیاری از افراد در خصوص شکستن آن‌ها نگران هستند اما این محصولات از جنس شیشه سکوریت مقاوم تولید می‌شوند و جایی برای نگرانی نخواهد بود.
 • سینک ظرفشویی سنگی: مدل‌های سنگی در انواع سنگ مصنوعی و طبیعی تولید می‌شوند و از استحکام، مقاومت و ماندگاری مطلوبی برخوردار هستند.
 • سینک ظرفشویی چدنی: اگرچه مدل‌های چدنی از مقاومت بالایی در برابر حرارت برخوردار هستند اما در مقابل وزن سنگینی هم دارند.
 • سینک ظرفشویی سرامیکی: مدل‌های سینک ظرفشویی سرامیکی مشابه سینک حمام و روشویی هستند و بیشتر با رنگ‌های سفید و شیری تولید می‌شوند.

انواع سینک ظرفشویی بر اساس نوع نصب

 • سینک ظرفشویی روکار: این نوع سینک آشپزخانه از بالای پیشخوان یا کابینت نصب می‌شود و لبه‌های آن قابل مشاهده هستند. همچنین بیشتر وزن خود را بر روی لبه‌ها سوار می‌کند.
 • سینک ظرفشویی توکار: این نوع سینک آشپزخانه از پایین یا داخل کابینت و پیشخوان نصب می‌شود و لبه‌های آن قابل مشاهده نیستند. به‌طبع فضای کمتری را اشغال می‌کند و ظاهر متفاوتی را به وجود می‌آورد.

در نتیجه پیش از خرید سینک ظرفشویی باید انتخاب درستی را از میان این انواع رقم بزنید. برای این کار باید در خصوص سلیقه، طرح، مدل، هزینه و تنوع محصول اولویت‌بندی مناسبی برای خود آماده کنید. ضمناً امروزه بیشتر مدل‌های موجود در بازار از انواع سینک ظرفشویی استیل و روکار هستند.

ابعاد سینک

ابعاد و اندازه سینک از دیگر نکات پراهمیت در خرید سینک ظرفشویی است که بر نصب و قرارگیری صحیح تأثیر مستقیمی می‌گذارد. انتخاب صحیح اندازه و ابعاد سینک کمک می‌کند تا با فضا و محیط آشپزخانه همخوانی بهتری پیدا کند. برای مثال در آشپزخانه‌های کوچک، استفاده از سینک ظرفشویی با ابعاد کوچکتر انتخابی مناسب خواهد بود.

همچنین انواع سینک ظرفشویی با ابعاد استاندارد ۶۰ الی ۹۱ سانتی‌متر هستند تا به راحتی در آشپزخانه‌های استاندارد نصب شوند. با این حال اگر به سینک بزرگتر یا کوچکتری نیاز دارید، باید هنگام خرید این نکته را در نظر داشته باشید.

از جانبی دیگر اگر قصد جایگزین و تعویض کردن سینک قدیمی خود را با سینک آشپزخانه جدید و مدرن دارید، باید ابعاد را دقیقاً مطابق با سایزهای کابینت یا پیشخوان انتخاب کنید. در غیر این صورت هنگام نصب و قرار دادن سینک با مشکل مواجه خواهید شد.

نوع نصب سینک

همان‌طور که در انواع مختلف سینک ظرفشویی اشاره کردیم، این محصولات از لحاظ نوع نصب به ۲ نوع مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند.

سینک ظرفشویی توکار

این نوع نصب نسبت به مدل‌های روکار، جدیدتر است و از نظر برخی متخصصین و مصرف کنندگان زیبایی بیشتری را به همراه دارد. همچنین از دیگر خصوصیات سینک ظرفشویی توکار می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • از آنجایی که لبه‌های سینک قابل مشاهده نیستند و در داخل کار می‌شوند، نظم بیشتری به وجود می‌آید.
 • بهتر است نصب این محصول بر روی کابینت ضد آب باشد تا هنگام استفاده پاشیدن آب به اطراف باعث خراب شدن کابینت‌ها نشود.
 • هزینه نصب آن نسبت به مدل‌های روکار بیشتر است.
 • پیشنهاد می‌شود به منظور نصب آسان از سینک توکار باکیفیت مثل سینک کن استفاده نمایید.

سینک ظرفشویی روکار

سینک ظرفشویی روکار از گذشته تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است و از رایج‌ترین نمونه‌ها به حساب می‌آید. از مهمترین ویژگی‌های آن می‌توان موارد زیر را شرح داد:

 • تنوع بسیار زیادی از این محصول وجود دارد.
 • با طرح، رنگ و مدل‌های گوناگونی عرضه شده است.
 • سینک روکار به آسانی نصب می‌شود.
 • در اکثر مدل‌های معتبر قیمت سینک روکار مناسب است.
 • در اجناس مختلفی تولید شده است و به‌طبع هر مصرف کننده می‌تواند انتخابی آسان را تجربه نماید.

در انتها پیش از خرید سینک ظرفشویی باید بر اساس نوع و جنس کابینت، سلیقه شخصی و فضای آشپزخانه انتخابی مطلوب را از میان مدل‌های روکار و توکار رقم بزنید.

تعداد لگن سینک

در گذشته انواع سینک آشپزخانه دارای تنها یک لگن و گاهی دو لگن ساده بودند اما امروزه انواع مختلفی از آن طراحی و عرضه می‌شوند و به‌طبع تعداد یا نوع لگن متغیر است. برای مثال انواع سینک ظرفشویی تک لگنه، دو لگنه و سه لگنه تولید می‌شوند. هر یک از این مدل‌ها می‌توانند همراه با سینی خاص یا میوه شور باشند. از این رو موجب سهولت در استفاده برای کاربران می‌شوند. در واقع هر شخص با در نظر گرفتن نوع مصرف و فضای موجود در آشپزخانه می‌تواند تعداد لگن سینک را انتخاب کند.

خرید از بهترین برندها

انتخاب و خرید از بهترین برندها آخرین نکته بسیار مهم در خصوص خرید سینک ظرفشویی است. این کار تنها راه برای خرید محصولی باکیفیت و ماندگار همراه با قیمتی مناسب می‌باشد. در غیر این صورت ممکن است که محصول از کیفیت لازم برخوردار نباشد و به‌طبع هنگام استفاده یا حتی نصب آن بر روی کابینت آشپزخانه مشکلاتی ایجاد شود. به این ترتیب تعدادی از بهترین برندهای سینک ظرفشویی به این شرح هستند:

 • کن
 • بیمکث
 • اخوان
 • استیل البرز
 • ایلیا استیل

در نهایت می‌توانید بر اساس سلیقه خود از میان این برندها مناسب‌ترین سینک ظرفشویی را به راحتی انتخاب نمایید.

 

1401/10/13
15:31:19
5.0 / 5
364
تگهای خبر: رپورتاژ , بازار , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان