خبر مهم برای خریداران خانه در ترکیه

خبر مهم برای خریداران خانه در ترکیه به گزارش بازسازی خانه، تجارت نیوز نوشت: داده های موسسه آمار ترکیه نشان میدهد که در ماه گذشته میلادی، شهروندان روسیه، ایران و عراق رتبه های نخست خریداران خانه در ترکیه را به خود اختصاص دادند.


موسسه آمار ترکیه (TUIK) قبل از ظهر امروز (جمعه) داده های مربوط به فروش خانه در ماه آگوست گذشته را در سایت خود منتشر نمود که برمبنای آن، در طول این مدت در مجموع ۱۲۲ هزار و ۹۱ خانه در سراسر این کشور فروخته شده در صورتیکه خریداران ۲.۵ درصد آنها، شهروندان کشورهای دیگر بودند.
داده های جدید این نهاد دولتی حاکی از آنست که اتباع بیگانه در ماه گذشته میلادی در مجموع سه هزار و ۵۸ خانه را در ترکیه خریداری کردند که این عدد نشان دهنده کاهش ۴۲ درصدی میزان فروش خانه در این کشور به شهروندان کشورهای دیگر نسبت به زمان مشابه در سال قبل است.
بنا بر داده های «تویک»، در لیست خریداران خانه در ترکیه در ماه آگوست گذشته نیز، شهروندان روسیه با خرید ۷۳۳ خانه در صدر جای گرفتند در صورتیکه بعد از آنها نیز، شهروندان ایران با ۳۴۲ و عراق با ۲۲۰ خانه، به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.
داده های موسسه آمار ترکیه همین طور نشان میدهد که بیشترین خانه های فروخته شده در این کشور به شهروندان کشورهای دیگر در ماه گذشته میلادی، به ترتیب مربوط به استانهای ساحلی استانبول با هزار و ۶۶ خانه، آنتالیا با ۹۱۹ خانه و مرسین با ۲۴۸ خانه بوده است.
برمبنای داده های جدید این نهاد دولتی، مجموع خانه های فروخته شده در ترکیه به شهروندان کشورهای دیگر در هشت ماهه نخست سال ۲۰۲۳ نیز، ۲۵ هزار و ۱۳۴ خانه بوده که نسبت به فروش خانه به آنها در زمان مشابه در سال قبل میلادی ۴۳.۶ درصد کم شده است.
داده های موسسه آمار ترکیه همین طور حاکی از آنست که فروش خانه در این کشور در ماه آگوست ۱.۱ درصد کم شده در صورتیکه مجموع فروش از شروع سال جاری میلادی تا حالا نیز با کاهش ۱۵.۵ درصدی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، به ۷۹۷ هزار و ۴۱۸ خانه رسیده است.
۲۲۳۲۲۳


1402/06/26
14:23:11
5.0 / 5
294
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان