بفرمایید وام مسکن قسطش هم ماهی 20 میلیون تومان!

بفرمایید وام مسکن قسطش هم ماهی 20 میلیون تومان! به گزارش بازسازی خانه، دنیای اقتصاد نوشت: بخشنامه ای بتازگی از طرف شبکه بانکی ابلاغ گردیده است که نشان دهنده تعریف یک نوع وام ویژه با مبلغی معادل 1/ 3 برابر سقف وام فعلی خرید مسکن رایج در شبکه بانکی است. اما این وام نه برای همه متقاضیان که تنها برای یک شکل خاص از خریداران مسکن تعریف و در نظر گرفته شده است.


روز گذشته اعلام گردید سقف تسهیلات خرید یا ساخت مسکن نخبگان و استعدادهای برتر با هدف پشتیبانی از سرمایه های علمی کشور به یک میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. شرط دریافت این وام نیز ارائه معرفی نامه از بنیاد ملی نخبگان به شعب بانک عامل پرداخت این تسهیلات از طرف نخبگان و استعدادهای علمی کشور اعلام شده است که قصد دارند خانه بخرند. دوره بازپرداخت این وام نیز ۲۰ ساله در نظر گرفته شده و نرخ سود آن مطابق با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار است.
گذشته از این که آیا این وام واقعا به گروه هدف یعنی نخبگان و استعدادهای برتر علمی تعلق خواهد گرفت یا خیر (به هدف به هدف خوردن می کند یا نه؟)، که خود نیازمند انجام یک پژوهش دقیق دراین زمینه است اما، تعریف هر نوع وام مسکن خرید یا ساخت مسکن جدا از وام فعلی که اکنون در شبکه بانکی در دسترس سازنده ها، خریداران و متقاضیان مسکن می باشد، خود به مفهوم رانت است. بررسی ها نشان میدهد این وام خاص در حالی با سقف یک میلیارد تومان و بدون شرط خرید اوراق برای گروههای واجد شرایط در نظر گرفته شده است که اکنون سقف وام خرید مسکن در شهر تهران برای متقاضیان انفرادی بطور اسمی ۴۰۰ میلیون تومان است که پس از کسر هزینه اوراق، بطور متوسط به حول و حوش ۳۲۰ میلیون تومان می رسد.


منبع:

1402/06/31
13:22:17
5.0 / 5
341
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان