منطقه آزاد کیش با شرایط ویژه خود، بهشتی برای سرمایه گذاران است

منطقه آزاد کیش با شرایط ویژه خود، بهشتی برای سرمایه گذاران است به گزارش بازسازی خانه، مشاور رییس جمهور در افتتاحیه رسمی پایانه جدید فرودگاه کیش اظهار داشت: طی دو سال اخیر، سرعت اجرای طرح های عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران بطور متوسط 2 برابر دوره های گذشته بوده است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، حجت الله عبدالملکی با تأکید بر این که ۵۰ درصد از این طرح عمرانی ملی در دولت سیزدهم تکمیل شده است، اظهار داشت: سرعت پیشرفت پروژه ترمینال جدید فرودگاه کیش در دولت سیزدهم، ۴ برابر ادوار گذشته بوده و امروز بعد از گذراندن دوره آزمایشی، فعالیت خودرا بصورت رسمی شروع کرد.
عبدالملکی با اشاره به این که ایران در راه عمران و آبادانی با سرعت درحال پیشروی است گفت: مناطق آزاد ما امروز در راه اقتصاد مقاومتی حرکت می کنند و شش ماموریت با عناوین جهش تولید، افزایش صادرات، انتقال فن آوری، تامین مالی از خارج از کشور، تامین نیازهای اساسی کشور و عمران و آبادانی منطقه را در دستور کار دارند که در دو ساله دولت سیزدهم هر شش ماموریت با سرعت بالایی پیگیری می شود.
وی در ادامه شالوده شش ماموریت محول شده به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را سرمایه گذاری، عمران و اجرای طرح های زیرساختی برشمرد.
مشاور رییس جمهور اشاره کرد: هزینه پایین تولید، زیرساخت های توسعه یافته، دسترسی خوب به بازار داخلی و خارجی، سهولت کسب وکار و تخفیف های مالیاتی و گمرکی پنج خصوصیت در مناطق آزاد ما است که در کمتر نقطه ای دیده می شود و همین مورد مناطق آزاد ما را به بهشت سرمایه گذاری تبدیل می کند.
عبدالملکی در ادامه از ثبت بیش از ۴۲۰ هزار میلیارد تومان تقاضای سرمایه گذاری در مناطق آزاد آگاهی داد و اظهار داشت: از مجموع ۱۴ هزار میلیارد تومان بودجه کل مناطق آزاد، حدود ۹ هزار میلیارد تومان در توسعه زیرساختی و عمرانی هزینه می شود که این امر نشان از پویایی و کارهای قابل قبول مناطق آزاد ما دارد. طی ۶ ماه نخست سال جاری درخواست سرمایه گذاری به ارزش بیش از ۴۲۰ هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد به ثبت رسید.
مکانیزه تر ین فرودگاه کشور در کیش که کلنگ زنی آن در سال ۱۳۹۱ انجام شده و وعده بهره برداری از آن از سالی به سال دیگر روی زمین مانده بود، اکنون در دولت سیزدهم راه اندازی شد تا قدمهای جدی برای هموار کردن مسیر توسعه و سرمایه گذاری در منطقه برداشته شود.
این فرودگاه از سال ۱۳۹۱ تا ۱۴۰۰ حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؛ به عبارتی دیگر بطور متوسط هر ساله ۷.۵ درصد رشد داشته که قطع یقین آمار قابل قبولی نیست؛ اما از تابستان ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ پیشرفت این طرح فاخر شتاب شایان توجهی گرفت و توانست با ۳۰ درصد پیشرفت در عرض ۲ سال آماده بهره برداری باشد.

1402/08/24
15:41:47
5.0 / 5
174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان