معاون وزیر راه اعلام كرد؛

بهره برداری از 387 کیلومتر راه آهن و 236 کیلومتر بزرگراه

بهره برداری از 387 کیلومتر راه آهن و 236 کیلومتر بزرگراه به گزارش بازسازی خانه، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: در دولت سیزدهم 387 کیلومتر راه آهن و 236 کیلومتر آزاد راه به بهره برداری رسید.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور امروز (دوشنبه، ۱۸ تیرماه) در نشست خبری با اشاره به عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم، اظهار داشت: در دولت سیزدهم ۳۸۷ کیلومتر مسیر ریلی با حضور رییس جمهور شهید انجام شده و به بهره برداری رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه اشاره کرد: همین طور در بخش آزادراهی ۲۳۶ کیلومتر عمدتا در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری رسید که طولانی ترین آن بزرگراه شیراز به اصفهان بود. در بخش بزرگراهی نیز ۲۰۱۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی به بهره برداری رسید که کل استانها به ویژه استانهای شرقی کشور مانند شمال و جنوب سیستان و بلوچستان از آن بهره مند شدند.
وی اضافه کرد: انجام برخی پروژه ها مثل راه آهن چابهار به زاهدان، اردبیل و بزرگراه تهران -شمال و بزرگراه منجیل-رودبار در وضعیت جغرافیایی سخت انجام شد، سال قبل ۱۸.۵ کیلومتر و در سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۲۰ کیلومتر تونل در کشور راه اندازی شده است که نسبت به مجموع ۴۰۰ کیلومتر تونل در کل کشور، عملیات قابل توجهی است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل در ادامه به اثربخشی پروژه های انجام شده و ایجاد رضایتمندی در مردم از بهره برداری بزرگراه ۸.۵ کیلومتری منجیل به رودبار و بزرگراه شیراز به اصفهان به طول ۱۳۵ کیلومتر اشاره نمود و اظهار داشت: این بزرگراه مسیر قبلی شیراز به اصفهان را کوتاه کرد و تأثیر فوق العاده ای داشت.
خادمی اضافه کرد: هم اکنون در بخش ریلی ۳۰۸۱ کیلومتر مسیر ریلی در حال اجراست و نکته شاخص، تعیین تکلیف کریدورهای شمال به جنوب بود که خوشبختانه در سال ۱۴۰۲ و امسال از محل سایر منابع برای این پروژه ها، منابع خوبی برای پنج پروژه ریلی چابهار به زاهدان، زاهدان به بیرجند و بیرجند به یونسی و تهران به بوشهر و راه آهن دو خطه بندر امام (ره)، راه آهن کرمانشاه به خسروی اختصاص یافت.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل تصریح کرد: برای راه آهن رشت به آستارا از محل تهاتر نفت منابع در نظر گرفته شده و قرارداد با طرف روسی درحال پیگیری است.
وی اضافه کرد: در بحث ریلی ۱۲۶۹ کیلومتر به عنوان اولویت در نظر گرفته شده است که پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارند.
خادمی اظهار داشت: در مناسبات بین المللی کریدورهایی برای اتصال به شبکه های بین المللی تعریف شده است که می تواند در آینده جانشین مهمی برای درآمد نفتی باشد.
وی تصریح کرد: در بخش جاده ای سالانه ۷۰۰ تا هزار کیلومتر بزرگراه در کشور بهره برداری شده است که سال قبل نیز ۷۳۰ کیلومتر بزرگراه به بهره برداری رسید و امسال ۸۲۰ کیلومتر با اولویت کریدورهای اصلی بزرگراهی و نیاز اصلی استانها در برنامه قرار گرفته اند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل اضافه کرد: سال قبل ۳۸ هزار میلیارد تومان از منابع مختلف به شرکت ابلاغ گردید و مصوب آن حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان بود که ۹۰ درصد اختصاص یافت و منجر به افتتاح پروژه ها شد.


منبع:

1403/04/19
14:40:37
5.0 / 5
80
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان