عثمانی: جاده های كشور به قتلگاه تبدیل گشته است

عثمانی: جاده های كشور به قتلگاه تبدیل گشته است بازسازی خانه: محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوكان در موافقت با استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: جاده های كشور به قتلگاه مردم تبدیل گشته است.محمدقسیم عثمانی در جلسه علنی عصر امروز در جریان موافقت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی، اظهارداشت: ما روزانه شاهد از بین رفتن جان و مال مردم و مجروح شدن هموطنان هستیم تا جایی كه جاده ها به قتلگاه مردم و جاده مرگ تبدیل گشته است هر چند بطور قطع این مورد فقط همت وزیر نیست و دولت هم باید اعتبارات بخش راه را به شكل جهشی به گونه ای تدبیر كند كه كم و كاستی چند ده ساله كشور را در بخش راه جبران كند.
او اضافه كرد: ما آقای آخوندی را بعنوان نماینده دولت در بخش راه می شناسیم چه بسا خود ایشان از اعتبارات راه در بودجه پیشنهادی دولت گله مند باشد، اما به هر حال كشته شدن سالانه ۱۷ هزار نفر مبحث قابل تاملی است و ارزش اقتصادی آن بیش از بودجه ای است كه دولت برای بخش راه تامین می كند بخصوص بازماندگان این افراد به معضلات مختلف دچار می شوند.
عثمانی سوانح جاده ای را به علت وضعیت نامناسب راه های كشور دانست و خاطرنشان كرد: كسانی كه در راه ها از بین می روند افرادی هستند كه توان خرید خودروهای چند صد میلیونی را ندارند و پیكان سواران و پژوسواران هستند.
او با اشاره به اینكه توزیع اعتبارات در بخش راه بر مبنای چانه زنی است و عدالت در آن رعایت نمی گردد، خاطرنشان كرد: متاسفانه ما شاهد عدم توازون در پیشرفت پروژه های راهسازی هستیم و مناطقی كه قدرت لابی گری بالایی دارند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. بر این اساس به نظر می رسد شاخص های منطقی و منصفانه برای توزیع اعتبارات استفاده نمی گردد.
او اظهار داشت: ضریب پوشش آسفالت راه روستایی در یك جا ۹۰ درصد و در جای دیگر كمتر از ۳۵ درصد است. این تفاوت سبب شكاف، نارضایتی و مسائلی از این دست می گردد.
این نماینده مجلس با طرح این سوال كه دولت چه اقدامی در حوزه مسكن انجام داده، اظهار داشت: مسكن مهر سبب شده بود بخش قابل توجهی از مردم كه نمی توانستند به مسكن دست پیدا كنند صاحب خانه شوند ولی دولت تدبیر و امید قرار بود مسكن اجتماعی را جانشین كند و پس از پنج سال غیر از سكوت، هیچ اقدامی انجام نداده است. این در شرایطی است كه وزارت راه متصدی مسكن كشور است.
عثمانی با انتقاد از مشكلات طرح های جامع شهری، اظهار داشت: چرا به جان مهندسین افتاده اید؟ اگر كارفرما، ناظر خویش را انتخاب نماید آیا چیزی از نظارت باقی می ماند؟ NGO ها و سازمان نظام مهندسی برای دولت بار مالی ندارند، چرا با بخشنامه های مكرر سبب می شوید كار نظام مهندسی مختل شود؟

3535


1396/12/22
16:36:32
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان