كله و پاچه كمیاب شد

كله و پاچه كمیاب شد بازسازی خانه: تسنیم گزارش داد: رئیس اتحادیه طباخان كله، پاچه و سیرابی با اشاره به اینكه هم اكنون قیمت هر دست كله و پاچه ۸۵ هزار تومان است، اضافه كرد: اگر وارداتی در بین نباشد به علت كمبود كالا و افزایش سه برابری تقاضا در ماه رمضان این قیمت به ۱۱۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.حسین رواسی با بیان این كه كله و پاچه همچون غذاهای سنتی ایران و همینطور از قدمت بسیار بالای در كشور برخوردار می باشد اظهار داشت: مردم با عنایت به اینكه كله و پارچه یك غذای سالم و پر انرژی به حساب می آید علاوه بر روزهای عادی سال در ماه مبارك رمضان استقبال بیشتری از خرید و مصرف كله و پاچه نشان می دهند.
رئیس اتحادیه طباخان كله، پاچه و سیرابی اظهار داشت: اتحادیه شهریورماه سال 1395 حداكثر قیمت هر دست كله و پارچه برای واحدهای ممتاز كله پزی را 55 هزار تومان اعلام نمود.
وی در ادامه اضافه كرد: قیمت این كالا در سال 1396 به رغم افزایش هزینه های جانبی همچون آب، برق، گاز، مزدكارگر، بیمه، مالیات، اجاره مغازه و بسیاری موارد دیگر به جهت رفاه حال مصرف كنندگان بدون تغییر باقی ماند و جالب تر اینكه حتی این نرخ در ماه رمضان سال قبل هم افزایش پیدا نكرد.
رواسی خاطرنشان كرد: بعد از ماه مبارك رمضان یعنی 24 تیرماه سال 1396 سازمان پشتیبانی از مصرف كنندگان و تولید كنندگان از اتحادیه خواست به علت اینكه كله و پارچه یك كالای رقابتی است اتحادیه نباید در مورد قیمت گذاری این كالا مداخله كند.
وی در ادامه با اشاره به اینكه كالای رقابتی زمانی معنا ومفهوم پیدا می كند كه عرضه بیش از تقاضا باشد، اظهار داشت: هم اكنون عرضه به شدت از تقاضا كمتر است ازاین رو عدم دخالت اتحادیه در نرخ گذاری واحدها باعث گرانی این كالا در بازار خواهدشد.
رئیس اتحادیه طباخان كله، پاچه و سیرابی اضافه كرد: اتحادیه بنا به خواست سازمان حمایت تصمیم مورد نظر (منع قیمت گذاری) را در همان زمان به آگاهی تمامی واحدهای صنفی كله پزی رساند.
وی خاطرنشان كرد: بعد از گذشته چند هفته بازرسان اتحادیه گزارش دادند هر دست كله و پارچه در واحدهای صنفی به قیمت 70 تا 75 هزار تومان به فروش می رسد.
ژرواسی اظهار داشت: نرخ كله و پاچه در كشتارگاه ها به دنبال افزایش قیمت فروش این كالا در واحدهای كله پزی ماهانه سه تا پنج هزار تومان گران گردید به نحوی كه هم اكنون كالای مزبور در واحدهای كشتارگاهی بین 50 تا 60 هزار تومان به طباخان عرضه می گردد.
وی اضافه كرد: فروش در طباخی ها به علت كمبود و گرانی كله و پاچه و همینطور رشد هزینه های جانبی به شدت كاهش یافته است.
رئیس اتحادیه طباخان كله، پاچه و سیرابی اظهارداشت: هم اكنون تامین كله و پاچه به دنبال كاهش كشتار گوسفند، واردات گوشت و صادرات دام زنده همچون مشكلات بزرگ واحدهای صنفی در این حوزه می باشد.
وی اظهار داشت: قیمت كله و پاچه در ماه مبارك رمضان درصورت واردات این كالا افزایش پیدا نخواهد كرد.
رواسی با اشاره به اینكه هم اكنون قیمت هر دست كله و پاچه 85 هزار تومان است، اضافه كرد: اگر وارداتی در بین نباشد به علت كمبود كالا و افزایش سه برابری تقاضا در ماه رمضان این قیمت به 110 هزار تومان افزایش خواهد یافت.


3535

1397/02/30
13:53:28
5.0 / 5
4899
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان