وزیر راه و شهرسازی تشریح كرد؛

آخرین وضعیت مطالبات رانندگان وكامیون داران، تامین قطعات با ارز۴۲۰۰

آخرین وضعیت مطالبات رانندگان وكامیون داران، تامین قطعات با ارز۴۲۰۰ بازسازی خانه: وزیر راه و شهرسازی با تشریح جزئیات پیگیری رفع مشكلات رانندگان و كامیون داران از تامین قطعات مصرفی ناوگان حمل و نقل عمومی با ارز دولتی خبرداد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، عباس آخوندی با حضور در گفتگوی زنده اخبار شبكه یك سیما، با اشاره به مذاكرات انجام شده برای رفع مشكلات رانندگان و كامیون داران اظهار داشت: در این مدت ارتباطات گسترده ای را با همكاران حوزه حمل و نقل و نمایندگان كامیونداران و رانندگان داشتیم.
آخوندی با اشاره به دو جلسه خود با اعضای كانون های حمل و نقل در تاریخ های ۵ خرداد و ۲۴ تیرماه اظهار داشت: در این دو جلسه تمام مشكلات موجود مرور و بررسی گردید. لیستی از مشكلات رانندگان و كامیون داران وجود داشت كه مسائلی مانند بیمه، رابطه رانندگان با شركت ها، سهم رانندگان از بارنامه، نحوه تعیین قیمت بارنامه، دسترسی به قطعات پر مصرف مثل لاستیك و قطعات یدكی و بیمه تامین اجتماعی را شامل می شد.
وی افزود: خوشبختانه بین این دو جلسه كارگروه مشتركی را تنظیم كردیم كه بتوانیم اقدامات را با هم و به صورت مشترك پیش ببریم، تا اینگونه نباشد كه فقط دولت یكجانبه تصمیم گیری كند. تابحال هشت جلسه كارگروه مشترك با هدف بررسی مشكلات تشكیل شده است.
آخوندی در مورد مساله بیمه رانندگان اظهار داشت: از انجمن های صنفی رانندگان پشتیبانی كردیم تا شركت ها موظف شوند بیمه تكمیلی رانندگان را اعمال كنند. اكنون این روند برای حدود ۹۰۰ هزار نفر در تمام شركت های حمل و نقلی شروع شده و در مرحله استعلام از شركت های بیمه قرار دارد. دولت حمایت می كند كه این مبادرت به زودی به انجام برسد.
این عضو كابینه دوازدهم به بحث افزایش كرایه حمل بار هم اشاره نمود و اضافه كرد: در مورد بحث قیمت حمل و نقل توافقی شده بود كه با عنایت به افزایش قیمت مجموعه عوامل حمل و نقل، كرایه حمل بار هم تا ۲۰ درصد افزایش پیدا كند، كه این كار انجام شد.
رسیدگی فوری به شكایات رانندگان
وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود به اصلاح رابطه رانندگان و شركت های حمل و نقلی اشاره نمود و اظهار داشت: برای تولید نظمی مطلوب در رابطه رانندگان و شركت های حمل و نقلی كه اصلی ترین خواسته رانندگان به حساب می آید، مبنا را بر یك نوع نظارت عمومی توسط رانندگان و شفافیت اطلاعات گذاشتیم.
وی اضافه كرد: منظور از شفافیت اطلاعات این است كه هر بارنامه ای كه صادر می شود، اطلاعات صاحب بار، شركت، صاحب كامیون و راننده را شامل شده و یكسان باشد. با این روش راننده می داند این بارنامه چه قیمتی دارد، چه محموله ای را شامل می شود، و سهم راننده، شركت حمل و نقل، صاحب كامیون و بیمه ها از این بارنامه چقدر است. در این صورت به كسی اجهاف نمی گردد.
آخوندی بر نظارت كامل دولت بر این روند تصریح كرد و اظهار داشت: شماره ۳۰۰۰۱۴۱ برای اعتراض و شكایت رانندگان در نظر گرفته شد. تا روز دوشنبه ۱۲ هزار شكایت دریافت شده و در كمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ به این شكایت ها رسیدگی كردیم. ۶۵ مورد از این شكایت ها به لغو موقت پروانه شركت های حمل و نقل و ۲۲۴ مورد به جریمه نقدی این شركت ها منجر گردید.
وی افزود: رانندگان كامیون مستحضر هستند كه اگر اجهافی در حق آن ها شود، بلافاصله به شكایت آن ها رسیدگی می گردد.
تامین قطعات مصرفی با ارز دولتی
وزیر راه و شهرسازی، از تامین قطعات پرمصرف مانند لاستیك و سایر قطعات بعنوان اقدام دیگر دولت برای عرضه تسهیلات به رانندگان و كامیون داران یاد كرد و اظهار داشت: در حدود ۳۶ هزار قطعه لاستیك تا روز دوشنبه هفته قبل میان رانندگان و كامیون داران توزیع شد.
وی افزود: علاوه بر این، قرار بر آن شد كه دولت از انجمن های صنفی رانندگان و كامیون داران در بحث تامین این قطعات حمایت كند.
آخوندی توضیح داد: اعلام كردیم اگر انجمن های صنفی علاقه مند باشند مبادرت به واردات مستقیم این قطعات كنند، دولت ارز ۴۲۰۰ تومنی در اختیار آن ها قرار می دهد. انجمن های صنفی از این طرح استقبال كردند و قرار شد اقدامات لازم را داشته باشند.
این عضو كابینه دوازدهم به مساله تامین سوخت ماشین های سنگین هم اشاره نمود و اظهار داشت: در بحث سوخت، محدودیت منطقه ای وجود داشت كه لغو و قرار شد كه متناسب با پیمایش سوخت در اختیار رانندگان قرار بگیرد.
آخوندی در آخر اظهار داشت: امروز در هیات وزیران گزارشی از آخرین مذاكرات با نمایندگان انجمن های صنفی عرضه كردم. خوشبختانه دولت از تمامی تصمیمات حمایت كرد و دستورات لازم به وزارتخانه های ذی ربط داده شد.

1397/04/29
21:25:15
5.0 / 5
5010
تگهای خبر: بیمه , شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان