یك مقام مسئول اعلام كرد:

امضای قرارداد تولید ۱۵ هزار تن ریل ملی

امضای قرارداد تولید ۱۵ هزار تن ریل ملی بازسازی خانه: یك مقام مسئول با اشاره به امضای قرارداد تولید 15 هزار تن ریل ملی، آخرین وضعیت اجرای آزادراه تهران-شمال را تشریح نمود.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، خیرالله خادمی در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته، با اشاره به اینكه طی ۴۰ سال گذشته، اقدامات بسیار خوبی در حوزه تأمین زیرساخت های حمل و نقلی صورت گرفته كه بخش زیادی از نیازهای كشور را بعنوان زمینه ساز توسعه سایر بخش ها تأمین كرده است، گفت: در سال ۵۷ كل خطوط ریلی كشور ۴۵۶۵ كیلومتر بوده؛ در حالیكه امروز، طول مسیر خطوط ریلی كشور با احتساب خطوط ریلی اصلی و فرعی، به ۱۳ هزار و ۷۹۰ كیلومتر افزایش یافته است؛ بدین سبب در ضمن چهار دهه اخیر، طول خطوط ریلی كشور بالغ بر ۹۰۰۰ كیلومتر افزایش داشته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی، همین طور با اشاره به وضعیت جاده های كشور در طول چهار دهه سپس انقلاب اسلامی باز اظهار داشت: در سال ۵۷ طول مسیر آزادراه های كشور ۲۸۵ كیلومتر بود كه امروز طول این مسیر، به ۲۴۰۰ كیلومتر رسیده است.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اضافه كرد: در دوره پیش از انقلاب، هیچ بزرگراهی در كشور وجود نداشت؛ اما امروز بالغ بر ۱۶ هزار و ۸۲۰ كیلومتر، طول بزرگراه های كشور است.
وی همین طور با اشاره به اینكه تا قبل از انقلاب، حدود ۴۷ هزار كیلومتر انواع راه اصلی و فرعی در كشور وجود داشت، اشاره كرد: امروز باز طول راه های اصلی و فرعی كشور به حدود ۱۰۸ هزار كیلومتر می رسد كه نشان داده است در ۴۰ سال گذشته، طول راه های اصلی و فرعی حدود ۶۲ هزار كیلومتر افزایش پیدا كرده است.
خادمی، طول راه های روستایی آسفالته كشور در سال ۵۷ را حدود ۳۰۰۰ كیلومتر عنوان نمود و اضافه كرد: طول این راه ها امروز به ۱۰۴ هزار كیلومتر رسیده است كه افزایش قابل توجهی را نشان داده است.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در بخش دیگری از اظهاراتش، با اشاره به وضعیت حال حاضر خطوط ریلی كشور باز اظهار داشت: هم اكنون در بخش ریلی ۳۱۹۷ كیلومتر خط آهن در دست راه اندازی است. علاوه بر این، راه اندازی ۵۲۰۰ كیلومتر خط جدید ریلی باز در مرحله مطالعه قرار دارد.
وی در پاسخ به سؤالی درباره میزان ریل وارد شده به كشور از شروع دولت یازدهم تابحال و وضعیت تولید ریل ملی در كشور اضافه كرد: خوشبختانه اخیرا اولین قرارداد تأمین ریل از راه مناقصه با یك شركت داخلی امضا شده و مقرر است ۱۵ هزار تن ریل تولید شود. البته هم اكنون منتظر ارائه ضمانت های لازم از طرف این شركت هستیم.
خادمی با اشاره به اینكه شرایط تأمین مالی مورد نیاز برای این قرارداد فراهم است، اشاره كرد: امیدواریم با این قرارداد، بتوانیم از حداكثر ظرفیت داخل، برای توسعه زیرساخت های ریلی استفاده نمائیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی، همین طور با اشاره به اینكه از سال ۹۲ تابحال ۹۷۰ كیلومتر خط آهن ریل گذاری شده است و تكمیل این خطوط باز در مرحله اجرا قرار دارد، تاكید كرد: حدود ۶۰ كیلومتر از این ریل گذاری، پیش از سال ۹۲ انجام شده؛ ضمن اینكه در مجموع از سال ۹۲ تاكنون، حدود ۶۰ هزار تن ریل برای توسعه زیرساخت های ریلی وارد كشور شده است.
وی افزود: در بخش آزادراهی نیز، هم اكنون ۱۱۶۷ كیلومتر آزادراه در دست راه اندازی است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، سالانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ كیلومتر راه اصلی و بزرگراه به بهره برداری می رسد.
خادمی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره آخرین وضعیت قطعه یك آزادراه تهران ـ شمال باز اظهار داشت: این قطعه از آزادراه تابحال ۹۲ درصد پیشرفت فیزیكی دارد و در تمام جبهه های كاری، عملیات روسازی در حال انجام می باشد كه تابحال ۵۵ درصد از این عملیات انجام شده و ۴۵ درصد باز باقی مانده است.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور با تاكید بر لزوم توجه به وضعیت ایمنی پروژه اضافه كرد: باید ایمنی این پروژه را به صورت كامل تأمین كنیم؛ از این رو دغدغه ما، سیستم های مربوط به تهویه و به روزرسانی استاندارد تونل ها است كه بنا بر این امكان دارد نتوانیم تا آخر سال، این بخش از كار را به اتمام برسانیم. از طرف دیگر، شركت آزادراه تهران ـ شمال بعنوان مجری پروژه وعده داده تا آخر سال، ایمنی قطعه یك را فراهم آورد كه امیدواریم این اتفاق رخ دهد.
وی با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای پیشگیری از پس زدگی بار ترافیك در قطعه ۳۲ كیلومتری یك آزادراه تهران ـ شمال گفت: سرعت مجاز تردد در قطعه یك آزادراه ۱۱۰ كیلومتر است كه امكان دارد سپس بهره برداری از آن، پلیس سرعت مجاز را به ۱۰۰ كیلومتر كم كند.
خادمی درباره زمان اجرای قطعه ۳ پروژه آزادراه تهران ـ شمال اشاره كرد: برای اجرای این منطقه نیز، جلسه ای با ۶ سرمایه گذار خارجی برگزار كردیم و الان در حال بررسی این مساله هستیم.

1397/09/28
20:08:53
5.0 / 5
4889
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان