وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان خبر داد:

ترمینال ریلی آستارا-آستارا سال آینده میلادی بهره برداری می گردد

ترمینال ریلی آستارا-آستارا سال آینده میلادی بهره برداری می گردد به گزارش بازسازی خانه وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان اظهار داشت: عملیات راه اندازی بارانداز و ترمینال ریلی آستارا-آستارا در خاك آستارای ایران اواخر سال آینده میلادی به اتمام رسیده و بهره برداری می گردد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، شاهین مصطفی اف بعدازظهر سه شنبه در محل هتل بین المللی اسپیناس شهرستان مرزی آستارا در جمع خبرنگاران با اشاره به مذاكرات خیلی خوب با وزیر راه و شهرسازی ایران، اظهار داشت: توسعه خط ریلی بین دو كشور و سرعت بخشیدن به ادامه پروژه ریلی آستارا-آستارا در دستور كار قرار دارد. ترمینال این خط ریلی در خاك آستارای ایران اواخر سال آتی میلادی به اتمام می رسد.
وی با اشاره به اینكه ۲۶۰ هزار تن بار ترانزیتی تابحال از خط ریلی آستارا-آستارا جابه جا شده كه نسبت به سال قبل افزایش یافته است، اظهار داشت: كریدور شمال به جنوب رسما فعالیت خویش را شروع كرده و با اتصال خط ریلی آستارا به رشت جایگاه ویژه اقتصادی این طرح ریلی به خوبی دیده می گردد.
مصطفی اف از مصمم بودن دو كشور برای اتصال خط ریلی آستارا به رشت اطلاع داد و اضافه كرد: اتصال این خط ریلی افزایش مبادلات اقتصادی بین ایران و آذربایجان را به همراه دارد.
وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان با اشاره به راه اندازی پل جاده ای در كنار پل ریلی آستارا و عملیاتی شدن این پروژه در سال آتی، اظهاركرد: ارتباطات ریلی و جاده ای در توسعه اقتصادی كشورها اثرگذار بوده و ایران و جمهوری آذربایجان تصمیم قاطعی در این زمینه دارند.
مصطفی اف به اراده سیاسی و تلاش های روسای جمهور دو كشور در توسعه روابط دو جانبه در تمامی زمینه ها اشاره نمود و اظهار داشت: تسهیل در رفت و آمد اتباع دو كشور در دستور كار قرار دارد.
وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان افزود: مبادله تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ۱۱ماهه گذشته میلادی با افزایش ۷۳ درصدی همراه بوده و این روند صعودی در مناسبات اقتصادی ادامه دارد.

1397/10/05
17:55:41
5.0 / 5
4893
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان