رئیس مركز تحقیقات راه و مسكن خبر داد؛

محل گسل های شهر تهران تعیین شد

محل گسل های شهر تهران تعیین شد به گزارش بازسازی خانه رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی از مشخص شدن محل دقیق قرار گرفتن گسلهای تهران اطلاع داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمد شكرچی زاده در نشست خبری اولین نمایشگاه مسكن، شهرسازی و بازآفرینی شهری با اشاره به اینكه مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی مسئول تدوین مقررات ملی ساختمان و ویرایش آئین نامه ۲۸۰۰ (مقررات ساخت و ساز مقاوم در مقابل زلزله) است، اظهار داشت: نیمی از مقررات ملی ساختمان ویرایش جدید شده و مابقی هم تا ابتدای سال آینده تكمیل و منتشر خواهد شد. همینطور ویرایش چهارم آئین نامه ۲۸۰۰ به آخر رسیده و ویرایش پنجم آن هم آغاز خواهد شد.
وی اضافه كرد: به دنبال زلزله استان كرمانشاه متوجه شدیم در آئین نامه ۲۸۰۰ توجه كافی به اجزای غیرسازه ای در ساختمان مانند دیوارها و نماها نداشته ایم كه با دستور وزیر راه و شهرسازی این اتفاق در ویرایش جدید ۲۸۰۰ دیده شده و طی روزهای آینده، بخش جدیدی بعنوان پیوست ششم آئین نامه ۲۸۰۰ منتشر خواهد شد.
شكرچی زاده از تهیه محل دقیق گسل در شهرهای تهران، تبریز، كرج و مشهد و ارسال آن به شورای عالی شهرسازی و معماری اطلاع داد و با اشاره به مقاوم نبودن بیمارستان ها در مقابل زلزله اظهار داشت: زلزله استان كرمانشاه نشان داد كه بیمارستان ها در مقابل زلزله رفتار مناسبی ندارند و نه تنها نتوانسته اند به مداوای مصدومان زلزله بپردازند بلكه مجبور شدند تا مصدومان را از بیمارستان جابجا كنند. از این رو مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی آمادگی دارد تا وضعیت كلی بیمارستان ها را بررسی و برای افزایش تاب آوری آنها برنامه ریزی كند.
رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در مورد انجام برخی موازی كاری ها در زمینه تحقیقات پروژه های عمرانی همزمان در این مركز و سایر مراكز تحقیقاتی دیگر، اظهار داشت: تابحال انجام طرح های مطالعاتی پروژه های عمرانی به مركز تحقیقات واگذار نشده و این مركز بیشتر به انجام مطالعات كلی و عمومی در بخش های حمل و نقل مسكن و شهرسازی می پردازد.

1397/10/25
14:28:44
5.0 / 5
5339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان