پرداخت الكترونیكی عوارض در خیلی از كشورهای آسیایی

پرداخت الكترونیكی عوارض در خیلی از كشورهای آسیایی بازسازی خانه: دریافت الكترونیكی عوارض آزادراه ها مزایایی همچون آسانی تردد و كاهش ترافیك، كاهش مصرف سوخت و كاهش احتمال تصادفات رانندگی در نزدیكی عوارضی ها را به دنبال دارد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، از آغاز سفرهای نوروزی امسال طرح ستاندن عوارض الكترونیكی آزادراه ها در ۴ آزادراه منتهی به پایتخت بعنوان پایلوت شروع شد و مقرر است از تیرماه در همه آزادراه های كشور به اجرا درآید.
از مزایای این سیستم می توان به كاهش زمان سفر، كاهش ترافیك، كاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا در جاده ها و همین طور كاهش احتمال تصادفات رانندگی در اثر كاهش ناگهانی سرعت برای پرداخت عوارض اشاره نمود. همین طور این روش از لحاظ اقتصادی صرفه‌ی بیشتری برای سرمایه گذارها دارد. برای اینكه هزینه‌ی ساخت و نگهداری گیشه و نیروی كار دائمی را حذف می كند.
تجربه موفق كشورهای آسیایی
تایوان اولین كشوری است كه موفق شده سیستم پرداخت تمام الكترونیكی را در تمام آزادراه هایش به اجرا در آورد. همین طور اولین كشوری است كه موفق شده پرداخت بر طبق مسافت طی شده را جایگزین پرداخت عوارض با نرخ ثابت كند. این كشور الان دارای بیشترین مسافت آزادراهی با پرداخت الكترونیكی عوارض در جهان است. در این سیستم هر وسیله‌ی نقلیه روزانه ۲۰ كیلومتر سفر بلاعوض دارد و بعد از آن بر طبق نوع وسیله و سایر پارامترها، به ازای هر كیلومتر باید مبلغی پرداخت كند. در این سیستم وسایل نقلیه از تخفیف های خاصی نیز برخوردار می شوند.
از دیگر كشورهای آسیایی كه سیستم های پرداخت الكترونیكی عوارض در آنها به خوبی در حال اجراست، می توان به ژاپن اشاره نمود كه سیستم پرداخت الكترونیكی سراسری آن از سال ۲۰۰۱ آغاز به كار كرده و آزادراه ها و تونل ها را در این كشور با روزانه ۶ میلیون تراكنش، پوشش می دهد.
همچنین در كره‌ی جنوبی، این سیستم به رانندگان وسایل نقلیه‌ی موتوری این اجازه را می دهد تا عوارض را به صورت بی سیم و بدون نیاز به توقف در تمام آزادراه های این كشور پرداخت كنند.
چین و فیلیپین نیز به طور گسترده از سیستم های پرداخت الكترونیكی عوارض استفاده می نمایند.
هند نیز یكی دیگر از كشورهای آسیایی است كه با سرعت به سمت الكترونیكی كردن پرداخت عوارض جاده ای پیش می رود. هم اینك تعداد زیادی از آزادراه های این كشور تحت پوشش پرداخت الكترونیكی عوارض قرار گرفته اند.


منبع:

1398/03/07
15:21:59
5.0 / 5
4967
تگهای خبر: ساخت , سیستم , عوارض
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان