مقام مسئول در معاونت مسكن وزارت راه خبر داد

اتمام بررسی لایحه اصلاح قانون پیش فروش مسكن در كمیسیون عمران مجلس

اتمام بررسی لایحه اصلاح قانون پیش فروش مسكن در كمیسیون عمران مجلس بازسازی خانه: مدیركل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: لایحه اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در كمیسیون عمران مجلس نهایی شده و الان در كمیسیون قضایی مجلس در دست بررسی می باشد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس فرهادیه در مورد آخرین وضعیت اصلاح قانون پیش فروش ساختمان، اظهار داشت: قانون پیش فروش ساختمان در كمیسیون عمران بررسی شده و به كمیسیون اصلی بررسی قانون كه كمیسیون قضائی است، رفته است.
وی اضافه كرد: در جلسات گوناگونی با كمیسیون عمران مجلس، نقطه نظرات وزارت راه و شهرسازی در اینباره اعلام شده است.
فرهادیه با بیان این مطلب كه تمامی نظرات وزارت راه و شهرسازی مورد موافقت كمیسیون قضائی مجلس قرار نگرفته است، از در صف بودن لایحه اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در این كمیسیون اطلاع داد.
وی خاطرنشان كرد: قرار بود جلساتی مختلف در این خصوص در كمیسیون مربوطه، تشكیل گردد كه به علت تراكم كاری كمیسیون قضائی این اتفاق تابحال رخ نداده است تا به نتیجه قطعی دست یابیم.
مدیركل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در بیان اهمیت اصلاح قانون پیش فروش ساختمان و تعیین تكلیف هرچه سریع تر آن در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: وزارت راه و شهرسازی در بخش مسكن و رونق دادن به آن و همینطور در اجرای طرح اقدام ملی به قانون پیش فروش ساختمان نیاز مبرمی دارد. چونكه ابزار قانونی و نرم افزاری تولید مسكن در كشور، اصلاح و اجرای قانون پیش فروش ساختمان است.
فرهادیه خاطرنشان كرد: به علت اهمیت اصلاح این قانون، امیدواریم هرچه سریع تر در كمیسیون قضائی بررسی ها نهایی شده و با تصویب آن در صحن علنی مجلس، امكان استفاده از این قانون در كشور نهادینه شود.
گفتنی است قانون پیش فروش ساختمان مشتمل بر ۲۵ ماده و چهار تبصره در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، روز یكشنبه ۱۲ دی ماه ۸۹ تصویب شده و در تاریخ ۲۹ دی ماه همان سال به تأیید شورای نگهبان رسید. با این وجود به علت بعضی از مشكلاتی كه این قانون برای خریداران و همینطور فروشندگان بوجود آورده بود، پیشنهاد اصلاح این قانون در دولت یازدهم عرضه شد و در دولت دوازدهم هم این مهم مورد تاكید قرار گرفته و دنبال شد. الان لایحه اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در كمیسیون قضائی در دست بررسی می باشد.


منبع:

1398/03/28
13:38:41
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: ابزار , تولید , ساخت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان