همدستی مشاوران املاك با موجران برای فرار مالیاتی

همدستی مشاوران املاك با موجران برای فرار مالیاتی بازسازی خانه: تسنیم نوشت: مدیر كل تعزیرات استان تهران با بیان این كه هیچ سازمانی نمی داند مردم چه تعداد املاك دارند، اظهار داشت: مشاوران املاك برای فراری دادن موجر از پرداخت مالیات، برای آنها كد رهگیری ثبت نمی كنند.


محمدعلی اسفنانی با تاكید بر لزوم تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسكن اظهار نمود: اجرای این قانون می تواند از دلال بازی و سوداگری در بازار مسكن جلوگیری كند. افرادی كه به دنبال تلاطم در بازار هستند، با وضع سیاست های مالیاتی، عملا گرفتار مشكل می شوند.
وی با اشاره به لزوم اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی در كشور، اضافه كرد: در دنیا برای واحدهای مسكونی و تجاری خالی از سكنه مالیات و عوارض وضع می شود، اما متأسفانه در كشور مسئله خالی نگه داشتن خانه بعنوان یك كالای سرمایه ای رواج دارد. وی افزود: در شرایط كنونی هیچ ارگان و سازمانی اطلاع ندارد كه هر شهروند چه تعداد ملك و ساختمان دارد. در این شرایط مشاوران املاك برای فراری دادن موجر از پرداخت مالیات، برای آنها كد رهگیری ثبت نمی كنند و امروز صدها و هزاران خانه در تهران اجاره داده شده، اما برای این قراردادها كد رهگیری صادر نشده است. اسفنانی اشاره كرد: باید سیاست های تقنینی درستی وضع شود، تا در آینده تمام مالكان، اطلاعات املاك خودرا در سامانه مذكور ثبت كنند. مدیر كل تعزیرات استان تهران اظهار داشت: در شرایط كنونی در كشورهای خارجی، به میزان تعداد املاك مالكان، مالیات بر عایدی به صورت تناسبی بالا رفته و گاهی از افراد تا ۷۰ یا ۸۰ درصد اجاره بهای یك ملك، مالیات دریافت می شود. ۲۵۲۲۵


منبع:

1398/04/01
15:19:09
5.0 / 5
4564
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان