بافت ناكارآمد شهری هرسال چقدر جمعیت جذب می كند؟

بافت ناكارآمد شهری هرسال چقدر جمعیت جذب می كند؟ بازسازی خانه: محمد پژمان با اشاره به اینكه بافت های ناكارآمد در حریم شهرها درحال توسعه است و سالانه 250 هزار نفر به جمعیت این محدوده ها افزوده می شود، غفلت از مطالعات اجتماعی را از نقایص جدی طرح های بازآفرینی شهری در سنوات گذشته خواند و اظهار داشت: طرح های بازآفرینی باید با وضعیت اقتصادی و اجتماعی ساكنان این بافت ها تناسب داشته باشد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین از شركت بازآفرینی شهری، محمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران كه برای حضور در همایش «بازآفرینی؛ هم افزایی و هم آفرینی» به خراسان رضوی سفر كرده است، در قسمتی از این همایش كه در استانداری خراسان رضوی انجام شد با اشاره به اینكه بافت های ناكارآمد در حریم شهرها درحال توسعه است، اظهار داشت: سالانه ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت این محدوده ها افزوده می شود.
وی، محور اصلی بازآفرینی شهری را یك كار اجتماعی همراه با مجموعه ای از اتفاقات كالبدی، فیزیكی، فرهنگی و ساختاری خواند و گام برداشتن در این زمینه را نیازمند وجود یك عزم و اراده ملی عنوان نمود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه یكی از نقایص جدی طرح های بازآفرینی شهری در سنوات گذشته، غفلت از مطالعات اجتماعی است، اضافه كرد: طرح هایی كه به منظور بهسازی بافت های ناكارآمد اجرایی می شود، باید با وضعیت اقتصادی و اجتماعی مردم منطقه تناسب داشته باشد و اگر به این مساله توجه نشود، اساسا در حوزه بازآفرینی به توفیقات چندانی دست پیدا نخواهیم كرد.

وی در بخش دیگری از سفر خود به خراسان رضوی با علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی دیدار و عنوان كرد: با تفویض اختیارات شركت بازآفرینی شهری به هیأت اجرایی سه نفره در استان، از این پس اقدامات در حوزه بازآفرینی بوسیله این هیأت و به دور از بروكراسی های پیچیده اداری طی خواهد شد.
پژمان اضافه كرد: هیات اجرایی بازآفرینی شهری متشكل از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیركل راه و شهرسازی خراسان رضوی و شهردار مشهد است و هرگونه تصمیم گیری در زمینه بازآفرینی سكونتگاه های غیررسمی و بافت های ناكارآمد برعهده این هیأت خواهد بود.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران در بخش دیگری از این دیدار اظهار داشت: یك عامل اجرایی برای هیأت سه نفره به پیشنهاد شهردار مشهد انتخاب گردد و هیأت اجرایی مذكور نمونه ای از مدیریت واحد خواهد بود به طوریكه تمامی فرآیندهای قانونی در حوزه بازآفرینی شامل اعطای تسهیلات و صدور پروانه های ساختمانی از این طریق پیگیری و صورت خواهد گرفت.
پژمان، نوسازی بافت های ناكارآمد شهری را امری بالینی خواند و اضافه كرد: این امر به این مفهوم است كه مسائل آن به صورت لحظه ای بروز پیدا می كند و رفع مشكلات این چنینی نیازمند تصمیم گیری لحظه ای است.
معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور عنوان كرد: محوریت اجرای الگوی بازآفرینی شهری با شهرداری مشهد خواهد بود.


۲۲۶۲۲۶


منبع:

1398/05/04
14:05:58
5.0 / 5
4702
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان