پیشبینی تازه یك نماینده مجلس درباره قیمت مسكن

پیشبینی تازه یك نماینده مجلس درباره قیمت مسكن به گزارش بازسازی خانه تسنیم نوشت: عضو كمیسیون عمران مجلس با اشاره به كاهش ۷۰ درصدی معاملات مسكن در تهران، اظهار داشت: با عنایت به ركود بازار مسكن خریداران رغبتی برای خرید ندارند.


مجید كیانپور با اشاره به این كه هم اكنون میزان معاملات مسكن به پایین ترین حد خود رسیده و طبق آمارها خرید و فروش نسبت به سال های گذشته بیشتر از ۷۰ درصد كاهش یافته است، اظهار نمود: كاهش معاملات مسكن نتایج و نتایج مثبت و منفی را به دنبال داشته است، به صورتی كه با كاهش نرخ خرید و فروش مسكن، عملا تقاضا كاهش یافته و به تبع آن قیمت ها هم پایین آمده است. با كاهش معاملات مسكن، سازندگان در این شرایط انگیزه ای برای تولید مسكن های جدید ندارند، چون بازار در وضعیت ركودی قرار دارد.
وی با اشاره به این كه در شرایط ركود تولید مسكن كاهش یافته و خریداران و فروشندگان رغبتی برای معامله ندارند، اضافه كرد: قیمت مسكن باید بیشتر از پیش روند كاهشی داشته باشد و انتظار است كه نرخ بازار مسكن باز هم در راه نزول قرار گیرد. مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی طی مردادماه امسال در تهران ۲۹۳۱ فقره قرارداد مسكن در سامانه املاك و مستغلات كشور ثبت شده كه در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۷۳.۷ درصد كاهش یافته است. در مردادماه ۹۷ تعداد قردادهای صحیح ثبت شده مسكن ۱۱ هزار و ۱۵۴ فقره بود. ۲۲۳۲۲۵

1398/06/10
23:45:01
5.0 / 5
4747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان