معاون سازمان امور مالیاتی:

پیش نویس طرح مالیات بر عایدی سرمایه به وزارت اقتصاد ارسال شد

پیش نویس طرح مالیات بر عایدی سرمایه به وزارت اقتصاد ارسال شد به گزارش بازسازی خانه معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینكه پیش نویس طرح مالیات بر عایدی سرمایه به وزارت اقتصاد ارسال شده است، اظهار داشت: علت طولانی شدن روند تهیه طرح، پوشش دادن تمام ملاحظات بود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از رادیو گفتگو، احمد زمانی با اشاره به اینكه مبحث مالیات بر عایدی سرمایه بیشتر از هفت ماه پیش در سازمان امور مالیاتی عنوان شد، تصریح كرد: یك پیش نویس اولیه در این خصوص آماده شده و همزمان طرحی را هم مجلس آماده كرده و جلساتی هم در این زمینه برگزار شده است.
وی اضافه كرد: سازمان امور مالیاتی اعتقاد دارد این نوع مالیات را باید با جمیع جهات همچون ملاحظه های اجرایی بعنوان لایحه آماده كرد و یك پیش نویس اولیه به وزارت امور اقتصادی عرضه شده است.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی كشور درباره ملاحظه های سازمان امور مالیاتی درباره طرح مالیات عایدی سرمایه، خاطرنشان كرد: با عنایت به فوریت این كار، یك پیشنویسی هم در مورد رفتارهای سوداگرانه در بازارها آماده و تقدیم دولت شده است كه مقابله كوتاه مدت و سریع با آن صورت بگیرد.
وی اظهار داشت: مالیات بر عایدی سرمایه یك نظام مالیاتی جدید است كه باید با ساز و كارهای دقیق اجرا شود و به همین جهت فرایند تهیه این طرح تابحال به طول انجامیده است. طرح مجلس هم در این خصوص در دست كارشناسی قرار دارد و نیاز به زمان بیشتری دارد.
دولت و مجلس هنوز نظر بخش خصوصی را جویا نشده اند
در ادامه جعفریان مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران در ادامه با تاكید بر اینكه احتیاج به مطالعه و كار كارشناسی بیشتر روی طرح مالیات بر عایدی سرمایه است، تصریح كرد: چون دولت در مقطعی اعلام نمود می خواهد در اینباره لایحه ای عرضه كند، طرح مجلس كنار گذاشته شد.
وی اضافه كرد: دولت یا مجلس هنوز در این خصوص جلسه ای با بخش خصوصی نداشته اند و با عنایت به اهمیت آن به نظر می آید، هماهنگی با بخش خصوصی اهمیت زیادی دارد.
جعفریان طرح مالیات بر عایدی سرمایه را موثر در اقتصاد كشور دانست و اظهار داشت: با عنایت به اهمیت این طرح، باید در این مورد سریعتر اقدام گردد كه با كمك بخش خصوصی می توان به سرعت این لایحه را آماده كرد و به مجلس عرضه داد.

1398/06/20
12:55:12
5.0 / 5
4771
تگهای خبر: بازار , سازمان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان