كاربران خبرآنلاین:

قیمت خانه را مافیای مسكن تعیین می كند

قیمت خانه را مافیای مسكن تعیین می كند به گزارش بازسازی خانه برخی كاربران خبرآنلاین درباره تصمیم تازه بانك مسكن در خصوص اعطای تسهیلات بانكی به واحدهای قدیمی تا ۳۰ سال معتقدند: «این تصمیم هیچ تاثیری بر بازار مسكن ندارد. قیمت مسكن رو مافیای مسكن تعیین می كند؛ همان مافیایی كه بیشتر از چند هزار واحد مسكونی خالی در تهران دارد. »به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، بانك مسكن در بخشنامه جدید خود، سقف سنی برای پرداخت وام مسكن را پنج سال افزایش داده است. برپایه بخشنامه جدید، واحدهای مسكونی تا ۳۰ سال حالا مشمول دریافت تسهیلات بانكی شده اند. این تصمیم با هدف افزایش شمار مشتریان در بازار مسكن اتخاذ شده است.
تا قبل از این در تهران برای بناهای با ۲۰ سال قدمت در حالت انفرادی ۶۰ میلیون و زوجین تا ۱۰۰ میلیون تومان امكان عرضه تسهیلات از راه اوراق وجود داشت. به خانه های ۲۵ ساله هم ۴۵ میلیون تومان در حالت انفرادی و ۸۰ میلیون تومان در حالت زوجین پرداخت می شد.
مطابق مصوبه اخیر، این سقف سنی در حالت اول به ۲۵ و در حالت دوم به ۳۰ سال افزایش یافته است. در این شرایط، سوالی كه مطرح است، این كه تصمیم تازه بانك مسكن در خصوص اعطای تسهیلات بانكی به واحدهای قدیمی تا ۳۰ سال تاثیری بر بازار مسكن خواهد داشت؟ كاربران خبرآنلاین در نظرسنجی ای كه در این خصوص انتشار یافته بود، دیدگاه های خویش را مطرح نمودند.

یكی از كاربران خبرآنلاین نوشت: «هیچ تاثیری ندارد. قیمت مسكن رو مافیای مسكن تعیین می كند. همون مافیایی كه بیشتر از چند هزار واحد مسكونی خالی در تهران دارد. »
كاربر دیگری عنوان كرد: «احسنت. كسانی كه واقعا به مسكن نیاز دارند، طی این دو سال كل قدرت خریدشان را از دست دادند و به نظرم مسكن و خودرو كاملا از محدوده خریدشان خارج شده است. افزایش وام هم طبق معمول جامعه ایران اقشار خاصی همچون دلالان و مافیای مسكن را فربه تر خواهد نمود و هیچ نفعی به حال اقشار ضعیف ندارد. »
یكی از كاربران متذكر شد: «در این دنیا هیچ چیزی بی تأثیر نیست. تجربه ثابت كرده موج گرانی مسكن با افزایش تسهیلات میرسه كه ۹۰ درصدش كاذبه.
«امیر» كاربر خبرآنلاین خاطرنشان كرد: «زمانی این كار نتیجه بخش خواهد بود كه مشكل مسكن در كشور ما به علت عدم همخوانی بین عرضه و تقاضا و به جهت آن ایجاد قیمت كاذب باشد؛ در حالیكه در كشور ما با یك برسی ساده متوجه خواهیم شد تعداد زیادی واحد اپارتمانی مازاد بر نیاز وجود دارد كه به علت عدم وجود قدرت خرید دلال بازی و... در اختیار مصرف كننده حقیقی قرار نمی گیرد. »
«علی» یكی از كاربران خبرآنلاین تصریح كرد: «این قدر همه چیز گران شده كه اكثریت مردم به كلی قدرت خرید را از دست داده اند و فقط به امید ارزان شدن مانده اند كه شاید بتوانند زندگی كنند. انشالله هر چه زودتر این وضعیت گرانی تورم تمام شود. ما مردم كم درآمد و ضعیف بد جور در فشاراقتصادی هستیم. »

۲۲۳۲۲۵

1398/08/02
00:55:04
5.0 / 5
4646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان