چه كسانی در تركیه ملك می خرند؟

چه كسانی در تركیه ملك می خرند؟ به گزارش بازسازی خانه حسام عقبایی می گوید: حجم سرمایه گذاری ایرانیان در بخش املاك در كشور تركیه طی یك سال قبل برابر با هفت، هشت سال گذشته بوده است.


نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاك در گفتگو با خبرآنلاین تصریح كرد: طی ماه های اخیر حجم تبلیغات برای خرید ملك توسط خارجی ها در تركیه به شدت افزایش یافته و اتفاقا ایرانیان مشتریان مهمی برای املاك تركیه هستند. تركیه در سال های اخیر تبلیغاتی هدفدار برای سرمایه گذاری خارجی ها در بخش املاك در دستور كار قرار داده است. تركیه با این هدف سیاست های تشویقی مهمی را برای خریداران ملك در نظر گرفته است كه همچون این قوانین تسهیل گرانه می توان به اعطای حق شهروندی در ازای خرید املاكی با ارزش بیشتر از ۲۵۰ هزار دلار اشاره نمود. بر طبق این گزارش افزایش تقاضا برای خرید ملك در تركیه در حالی اتفاق افتاده است كه تشدید ترحیم ها اقتصاد ایران را با موقعیتی اضطراری مواجه كرده است. ایران سال هاست درگیر جنگ اقتصادی می باشد و در این راه ممانعت از خروج سرمایه مولفه مهمی برای عبور از این دوران تلقی می شود.
پول پاشی برای تبلیغات وی با اشاره به اینكه هزینه های سنگینی بابت تبلیغات در فضای مجازی و شبكه های ماهواره ای هزینه می شود، افزود: بررسی ها نشان داده است طبقه ثروتمند و بسیار مرفه در ایران مشتری اصلی املاك در تركیه هستند، كسانی كه قصد دارند با خرید ملك، حق شهروندی و... را دریافت نمایند اما به این مورد توجه ندارند كه تحقق وعده های داده شده چندان هم صد در صدی نیست و خیلی از صاحبان املاك نمی توانند در كنار خرید ملك از موقعیت های این چنین بهره مند شوند. در عین حال بازار املاك تركیه به علت موقعیت اقتصادی این كشور چندان بازار مناسبی نیست و احتمال ضرر اقتصادی در آن بالاست و محدودیت های ویژه ای بر فروش املاك خریداری شده وضع می شود. وی با اشاره به اینكه تبلیغات جدید بر تعویض ملك در تهران با تركیه یا گرجستان و... استوار است، اظهار داشت: این خطر وجود دارد كه با پا گرفتن چنین معاملاتی طبقه متوسط نسبت به خروج سرمایه هایش از كشور اقدام نماید. گزارش خبرآنلاین نشان داده است شركت های گوناگونی جتی به صورت ریالی پول ملك را در ایران دریافت می كنند. در عین حال تعویض املاك در تهران با تركیه و گرجستان و همینطور پرداخت قسطی مبالغ همچون پیشنهادات تازه به مشتریان است. سرمایه گذاری در ملك ؛ آری یا نه؟ عقبایی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: برخی تصور می كنند خرید ملك در تركیه یا هر كشور دیگری می تواند سرمایه گذاری مناسبی برای آینده باشد اما در حقیقت این بازار اصلا بازار مناسبی برای سرمایه گذاران نیست. وی اظهار داشت: در بعضی موارد مشخص است كه برخی با هدف سرمایه گذاری قصد ورود به این بازار را دارند اما باید توجه داشت كه این بازار، بازار خوبی برای سرمایه گذاری نیست. وی به تجربه سرمایه گذاران در بازار املاك دوبی اشاره نمود و اظهار داشت: پول های سرگردان در ایران، سال هاست به بازار املاك دیگر كشورها همچون گرجستان، امارات و حتی اسپانیا و كانادا مهاجرت كرده اند اما در نهایت زیان مالی محتمل تر از سود در این بازارهاست. وی در توضیح این مطلب افزود: همین حالا ارزش لیر در تركیه با كاهشی قابل توجه روبرو شده است، اظهار داشت: جدای از مسئله امنیت سرمایه كه پیش تر به آن اشاره كردم عوامل اجتماعی، سیاسی و امنیتی منطقه هم به شدت در متزلزل كردن جایگاه تركیه به عنوان مقصد سرمایه گذاری موثر است. قبل از این آماری به نقل از رضا كامی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و تركیه انتشار یافته است كه نشان داده است از آبان سال قبل تا شهریور امسال، عراقی ها ۷۸۱ واحد، ایرانیان ۴۸۹ واحد، روس ها ۲۴۸ واحد، سعودی ها ۲۱۴ واحد و كویتی ها ۱۹۱ واحد آپارتمانی در تركیه خریداری نموده اند. ۱۷۲۲۳۲۲۳

1398/08/16
19:09:05
5.0 / 5
5419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان