چه كسانی از لیست متقاضیان مسكن ملی حذف می شوند؟

چه كسانی از لیست متقاضیان مسكن ملی حذف می شوند؟ بازسازی خانه: بررسی های اولیه نشان داده است نزدیك به ۳۰ درصد از ثبت نام كنندگان برای مسكن ملی از این لیست حذف خواهند شد.به گزارش خبرانلاین، بر مبنای اعلام وزیر راه و شهرسازی حدود ۳۰ درصد ثبت نام كنندگان طرح ملی مسكن در سراسر كشور شرایط حضور در این پروژه را ندارند. به باعث تصمیمات اتخاذ شده مقرر است بعد از آخر غربالگری اولیه دور دوم ثبت نام در طرح ملی مسكن اجرایی شود. مرحله دوم ثبت نام از اوایط بهمن‎ماه سالجاری كلید خواهد خورد.
آمارهای عرضه شده نشان می دهد۲۶۰ هزار نفر در مرحله اول طرح ملی مسكن ثبت نام كرده اند بدین سان نزدیك به صد هزار نفر در این راستا شرایط حضور در این طرح را نخواهند داشت.

شرایط ثبت نام در مسكن ملی
شرایط ثبت نام در طرح ملی مسكن به شرح زیر است؛
۱ ــ متقاضی و افراد تحت تكفل، فاقد زمین مسكونی یا واحد مسكونی (از اول سال ۱۳۸۴ به بعد) بوده و از تاریخ بیست و دوم بهمن ۱۳۵۷ از هیچ یك از امكانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسكن شامل زمین، واحد مسكونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسكونی استفاده نكرده باشد، به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یك آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسكن)
۲ ــ متقاضی متأهل یا سرپرست خانوار
۳ ــ زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن
۴ ــ دارای حداقل ۵ سال سابقه سكونت در پنج سال گذشته در شهر مورد تقاضا. در شهرهای جدید سابقه سكونت حداقل ۵ سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاك است
۵ ــ نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانكی (نظیر چك برگشتی، تسهیلات معوقه و... )
۶ ــ توانایی تأمین هزینه ساخت مسكن (مازاد بر تسهیلات بانكی)
۷ ــ امكان سپرده گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانكی، در مورد متقاضیان واجد شرایط بر مبنای اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه
۸ ــ توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانكی تسهیلات دریافتی
كسانی كه هشت شر فوق را نداشته باشند از لیست متقاضیان مسكن ملی حذف خواهند شد.
۲۲۳۲۲۳

1398/10/16
22:55:03
5.0 / 5
4491
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , ساخت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان