افزایش ۳ درصدی قیمت مسكن در دیماه ۹۸

افزایش ۳ درصدی قیمت مسكن در دیماه ۹۸ به گزارش بازسازی خانه، مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی، در دیماه سال جاری متوسط قیمت مسكن مناطق ۲۲گانه تهران در مقایسه با آذرماه ۹۸ حدود ۳ درصد و معاملات ۱۳.۲ درصد افزایش یافته است.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، بر مبنای جدیدترین آمار وزارت راه و شهرسازی (دفتر اقتصاد مسكن) در دیماه سال جاری متوسط فیمت هر مترمربع واحد مسكونی در تهران به ۱۳ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان افزایش یافته است. در آذرماه متوسط قیمت مسكن ۱۳ میلیون و ۴۷۷ هزار تومان بود كه در نخستین ماه زمستان ۳ درصد رشد داشته است. در ماه گذشته ۹۶۶۴ فقره معامله در سامانه املاك و مستغلات به ثبت رسید كه در مقایسه با ماه قبل از آن (آذر ۹۸) بالغ بر ۱۳.۲ درصد افزایش را نشان داده است.
بیشترین متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسكونی مربوط به منطقه یك بوده است. در این منطقه متوسط قیمت از ۳۰ میلیون و ۸۵ هزار تومان در آذرماه با رشد منفی ۲ درصدی به ۳۰ میلیون و ۲۱ هزار تومان كاهش یافته است. كمترین متوسط قیمت هم مربوط به منطقه ۱۸ با ۶ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان بوده كه نسبت به متوسط قیمت آذرماه (۶ میلیون و ۲۳۹ هزار تومان) حدود ۴ درصد افزایش داشته است. در ۵ منطقه ۷، ۱۶، ۱۷، ۱۹ و ۲۲ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسكونی طی دیماه سال جاری كاهشی بوده است. ۲۲۳۲۲۵

1398/11/07
20:40:38
5.0 / 5
4740
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان