میانگین قیمت مسكن در مناطق ۲۲ گانه تهران چقدر است؟

میانگین قیمت مسكن در مناطق ۲۲ گانه تهران چقدر است؟ به گزارش بازسازی خانه تسنیم نوشت: بررسی آمار رسمی قیمت مسكن تهران حاكی از آنست كه در بعضی مناطق 22 گانه تعداد معاملات و قیمت ها بواسطه سفته بازی و تقاضای سرمایه ای افزایش یافته است.


در بهمن ماه امسال میانگین قیمت یك مترمربع اپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران به ۱۴ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان افزایش یافت كه در مقایسه با ماه قبل از آن (دی) حدود ۳.۷ درصد رشد را نشان میدهد. تعداد قراردادهای ثبت شده در سامانه املاك و مستغلات نیز در دومین ماه زمستان صعودی بود و از ۹۶۶۴ فقره در دیماه به ۱۲۰۱۴ فقره در بهمن ۹۸ افزایش یافته است. از طرف دیگر ارزش معاملات انجام شده در ۳۰ روز بهمن به مرز ۱۶ هزار میلیارد تومان نزدیك شد كه حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان از رقم معاملات اردیبهشت ماه امسال بیشتر است.
بررسی روند قیمت مسكن در مناطق ۲۲ گانه نشان میدهد در مناطقی كه افزایش قیمت اتفاق افتاده، آمار معاملات نیز بالاتر بوده است. بعنوان مثال در منطقه ۲ متوسط قیمت یك مترمربع واحد مسكونی طی بهمن ۹۸ بالغ بر ۲۱ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان بوده كه نسبت به ماه قبل از آن بیش از ۶.۲ درصد افزایش یافته است. در این منطقه ۱۱۸۸ فقره قرارداد طی بهمن ماه ثبت گردید كه در مقایسه با دیماه امسال ۲۶.۷ درصد رشد داشته است. در منطقه ۴ متوسط قیمت از ۱۴.۲ میلیون تومان به بالای ۱۴.۵ میلیون تومان افزایش یافته و به همین نسبت نیز تعداد قراردادها نیز روند صعودی داشته است. تعداد قراردادهای ماه گذشته مسكن در این منطقه ۱۱۴۵ فقره بوده كه نسبت به ماه قبل از آن ۲۷.۶ درصد افزایش یافته است. همین طور در منطقه ۵ نیز این روند تكرار شده است؛ متوسط قیمت هر مترمربع مسكن از ۱۶ میلیون و ۴۳۹ هزار تومان دیماه ۹۸ با ۶.۳ درصد رشد به ۱۷ میلیون و ۴۶۸ هزار تومان و تعداد قراردادها از ۱۶۶۱ فقره با ۳۰.۱ درصد به ۲۱۶۱ فقره افزایش یافته است. در مناطق ۱۰، ۱۴ و ۱۵ نیز همین داستان تكرار شده است. این گونه بنظر می رسد در این مناطق تقاضای سفته بازی و سرمایه ای سبب شده تا با انجام معاملات احیانا صوری قیمت ها افزایش یابد. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1398/12/16
21:34:26
5.0 / 5
4692
تگهای خبر: املاك , قیمت , قیمت مسكن , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان