ركود بی سابقه بازار مسكن كشور

ركود بی سابقه بازار مسكن كشور به گزارش بازسازی خانه تسنیم نوشت: دبیر كانون سراسری انبوه سازان با بیان این كه باید بازپرداخت تسهیلات بانكی حداقل 6 ماه به تعویق بیفتد، اظهار داشت: در شرایط كرونایی نمی توانیم همه فشارها را بر دوش مردم بیاندازیم.


فرشید پورحاجت با انتقاد از عدم تعلیق بازپرداخت وام مسكن، اظهار نمود: نزدیك به 2 ماه است كه كشور با بحران ویروس كرونا در جنگ است. بطوریكه این اپیدمی تمامی صنوف و مشاغل خرد و كلان را تحت تأثیر خود قرار داده و خیلی از خانواده ها را داغدار و مصیبت زده یا درگیر مداوا و خانه نشین كرده است. وی افزود: در همین مدت خیلی از كارآفرینان و كارفرمایان و همین طور جامعه كارگری و بخش خدمات از حمله این ویروس مهلك در امان نمانده و از كار بیكار و بخش تولید و كارآفرینی به كلی از كار افتاد. وی اشاره كرد: از وزارت راه و شهرسازی و بانك مركزی انتظار می رفت باتوجه به تعطیلی خیلی از كارگاه های ساختمانی و ركود بی سابقه در بخش مسكن و صدمه ای كه دهك های پایین و اقشار كم درآمد متحمل شدند، بخشنامه ای در جهت تعلیق پرداخت وام مسكن حداقل به مدت 6 ماه به بانكهای عامل خصوصاً بانك مسكن ابلاغ می شد كه متأسفانه در این خصوص هیچ گونه اقدام فوری صورت نگرفت و همچنان بی مهری و بی توجهی نهادهای متولی را دراین باره شاهدیم. دبیر كانون سراسری انبوه سازان تصریح كرد: در زمان حاضر خانوارها مجبورند علاوه بر فشارهای روحی، روانی و جسمانی ناشی از شیوع بیماری با معضل پرداخت تسهیلات وام مسكن دست به گریبان باشند.
پورحاجت با اشاره به اینكه طبق برخی پیش بینی ها این ویروس حداقل تا آخر سال جاری میهمان كشور است اظهار داشت: در صورت ادامه این روند و عدم ابلاغ بخشنامه تعلیق وام مسكن كارآفرینان و تولیدكنندگان بخش مسكن گرفتار لطمه و خسران جبران ناپذیری می شوند. الان چرخه اقتصادی كشور گرفتار بی نظمی جدید شده و بازار عرضه و تقاضای مسكن نیز تعادلش را ازدست داده است. وی افزود: از ستاد ملی مقابله با كرونا انتظار می رود ضمن توجه به خواست های اقشار مختلف خصوصاً دهك های پایین نسبت به تعلیق وام مسكن اقدام فوری و اتخاذ تصمیم نماید تا اندكی از فشار مضاعف اقتصادی كه بر دوش خانوارهاست كاسته شود. دبیر كانون سراسری انبوه سازان با تاكید بر این كه نمی توان همه فشارها را بر دوش مردم انداخت و از مسئولیت تبری جست، اظهار داشت: دولت باید با مدیریت وضعیت موجود به جامعه اجازه نفس كشیدن و بقا در شرایط اضطرار را بدهد. ابلاغ بخشنامه تعلیق پرداخت وام مسكن می تواند تا حدودی از فشارهای اقتصادی بر خانوارها را كاسته و اراده آنها را برای مبارزه با كرونا ویروس قوی تر كند. پورحاجت اضافه كرد: یكی از راه های مبارزه با شیوع بیماری تقویت دفاع نهادی واكسینه سازی خانواده های ایرانی در قبال این دشمن خطرناكست. در غیر این صورت و تداوم روند كنونی شاهد فشار هر چه بیشتر بر خانواده های ایرانی بعد از اعلام اختتام جنگ با ویروس كرونا خواهیم بود كه با خود نتایج اقتصادی و اجتماعی خطرناكی به همراه خواهد داشت. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1399/01/30
22:23:38
5.0 / 5
3632
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان