طی بخشنامه ای از سوی بانك مسكن

پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی ازدواج شروع شد

پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی ازدواج شروع شد بازسازی خانه: در صورتیكه مركز پژوهش های مجلس پیشنهاد داده بود تا تسهیلات صندوق مسكن یكم با تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تجمیع شود، بانك عامل بخش مسكن پرداخت وام 100 میلیون تومانی ازدواج را شروع كرد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، بانك عامل بخش مسكن اعلام نمود: برمبنای بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور مقرر شده است: بمنظور پشتیبانی از ازدواج جوانان، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج هایی كه تاریخ عقد آنان پس از اول فروردین ماه ۹۶ می باشد و تا كنون تسهیلات ازدواج دریافت نكرده اند، پرداخت گردد.
تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هریك از زوج ها در سال ۱۳۹۹ پانصد میلیون (۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال با دوره بازپرداخت هفت ساله با ستاندن یك ضامن معتبر و سفته است.
همچنین نرخ كارمزد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج همچنان ۴ درصد تعیین شده است.
بر همین اساس، بخشنامه جدید مبنای عملكرد شعب بانك مسكن درباب پرداخت تسهیلات ازدواج امسال قرار خواهد گرفت.
مطابق با بخشنامه ابلاغی افراد مندرج در مفاد ماده ۵۰ قانون خدمات رسانی به ایثارگران، می توانند به میزان ۲ برابر افراد عادی یعنی مبلغ یك میلیارد ریال مطابق با شرایط و ضوابط تعیین شده از این تسهیلات استفاده كنند.
این بخشنامه می افزاید: در اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، احراز توانایی مالی متقاضیان در بازپرداخت اقساط برمبنای ضوابط جاری بانك الزامی است.
مطابق با شرایط پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، افزایش سقف تسهیلات موصوف قابل تسری به تسهیلات گیرندگان قبلی (پس از ثبت قطعی قرارداد) نخواهد بود.
رعایت سایر شرایط و ضوابط مندرج در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جهت دریافت تسهیلات مذكور الزامی می باشد.
پیشنهاد تجمیع وام ازدواج و مسكن یكم عملی می شود؟
به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، شهریور سال گذشته، مركز پژوهش های مجلس در گزارشی پیشنهاد داده بود تا تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با تسهیلات خرید مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم تجمیع شود تا قدرت خرید زوجین جوان افزایش یابد.
این پیشنهاد د ر زمانی ارائه شد كه وام ازدواج برای زوجین، ۶۰ میلیون تومان بود كه همان زمان با مخالفت معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به بهانه تورم زا بودن افزایش رقم وام مسكن روبه رو شد.
این در حالی است كه به سبب كاهش شدید معاملات در بازار مسكن و همین طور كوچ نقدینگی به بازارهای موازی، كارشناسان معتقدند حجم معاملات سوداگرانه به حداقل خود در سال های اخیر رسیده و هم اكنون خریداران مصرفی هستند كه قیمت گذاری در بازار مسكن را در اختیار دارند.
مجموع وام مسكن یكم زوجین + وام ازدواج زوجین + وام جعاله + سپرده صندوق یكم: ۳۸۰ میلیون تومان
در حال حاضر رقم تسهیلات مسكن زوجین از محل صندوق پس انداز مسكن یكم در تهران ۱۶۰ میلیون تومان است؛ با توجه به این كه امكان دریافت وام جعاله ۴۰ میلیون تومانی هم برای متقاضیان تسهیلات مسكن یكم وجود دارد، رقم این تسهیلات به ۲۰۰ میلیون تومان می رسد.
از سوی دیگر ۸۰ میلیون تومان سپرده اولیه متقاضیان دریافت این تسهیلات نیز همزمان با اصل وام، قابل برداشت می شود كه در صورت تجمیع وام مسكن یكم با وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج، زوجین تهرانی می توانند ۳۸۰ میلیون تومان نقدینگی از بانك مسكن دریافت نمایند.
با توجه به اینكه برمبنای اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت مسكن در اسفند ماه سال قبل در تهران در ۱۲ منطقه كه عمدتاً مناطق میانی و جنوبی پایتخت هستند، متری ۷ تا ۱۱ میلیون تومان (بسته به هر منطقه) در نوسان است، زوجین می توانند در این مناطق منازل مسكونی ۴۰ تا ۶۰ متری خریداری كنند.

1399/02/02
13:19:09
5.0 / 5
3435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان