اولین واحدهای مسكن ملی چه زمان افتتاح می شوند؟

اولین واحدهای مسكن ملی چه زمان افتتاح می شوند؟ به گزارش بازسازی خانه وزیر راه و شهرسازی از افتتاح اولین سری طرح اقدام ملی مسكن در خرداد و تیر سال جاری اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در مورد طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: الان در سرتاسر کشور با آماده سازی زمین، راه اندازی ۲۳۰ هزار واحد مسکونی در حال انجام می باشد، بدین معنا که در بعضی از مناطق آماده سازی زمین و در بعضی مناطق ساخت خانه ها در حال انجام می باشد. وی با اشاره به اینکه اولین سری افتتاح های طرح اقدام ملی مسکن در خرداد و تیر سال جاری انجام می شود، اضافه کرد: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در دو مرحله انجام شد که در مرحله دوم محدودیت تعداد برداشته شد و با وجود بحران کرونا، ثبت نام به شکل نامحدود و به دو شکل سامانه اینترنتی و سامانه پیامکی انجام شد. حالا زمین آماده شده به شکل فردی و یا گروهی به متقاضیان واجد شرایط واگذار می شود تا به راه اندازی مسکن اقدام نمایند. اسلامی افزود: راه اندازی واحدهای طرح اقدام ملی مسکن با مشارکت مردمی، و با حمایت های سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور و بنیاد مسکن در شهرهای کوچک و سازندگان خوشنام در شهرهای بزرگ و مراکز استانها راه اندازی می شود. امید است تا بر مبنای وعده ای که داده شد، ۴۰۰ هزار واحد مسکونی دهک های چهار تا هفت با این روش در زمان مقرر تحویل متقاضیان شود. عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: تصمیم ما در سال ۹۹ این است که به رونق بخش مسکن اقدام نماییم. بنابراین هم به سازندگان و سرمایه گذارانی که زمین آماده و یا واحدهای مسکونی نیمه تمام و آماده دارند، اعلام نموده ایم که می توانند در اقدام ملی مسکن با دولت مشارکت داشته باشند و به این طرح متصل شوند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه، طرح اقدام ملی برای دهک های یک تا سه با کمک سازمان های حمایتی، و برای دهک های ۴ تا ۷ با کمک انواع پروژه ها همچون زمین ۹۹ ساله، زمین مشارکتی اجرایی و علمیاتی خواهد شد، توضیح داد: وزارت راه و شهرسازی آمادگی کامل دارد تا با پروژه های مختلف و مشارکت مردم، طرح اقدام ملی مسکن را به سرانجام برساند. وی هدف از مشارکت بیشتر مردم را در طرح اقدام ملی مسکن، رونق و تحرک تولید مسکن در شهرهای گوناگونی که پروژه های مسکن راکد دارند، عنوان نمود و اظهار داشت: بار دیگر از سازندگان و سرمایه گذارانی که زمین و یا واحدهای مسکونی آماده واگذاری و یا واحدهای نیمه تمام دارند دعوت می نماییم تا برای مشارکت با وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن به ادارات کل راه و شهرسازی استان خود رجوع و اعلام آمادگی کنند تا طرح های آنها هم در مدار تولید مسکن قرار بگیرد. وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که برنامه وزارت راه و شهرسازی برای ماه های آتی که فشار تقاضا به بخش عرضه مسکن می آید و با بحران کرونا این مسئله تشدید شد، چیست؟، اظهار داشت: بیشتر از یک میلیون نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند. در مرحله دوم با برداشتن محدودیت ها، تلاش شد تا عده بیشتری در طرح مشارکت کنند و ثبت نام برای همه متقاضیان صورت گیرد. تلاش هایی انجام شده است که متقاضیان واقعی را بتوانیم در این طرح مشارکت بدهیم. حالا، افرادی که در حساب پس انداز مسکن یکم، پس انداز کرده اند در اولویت هستند و به این طرح متصل می شوند. اسلامی افزود: علاوه بر این اقدامات، کارت اعتباری مصالح هم فعال گشته است تا بتوان به این طریق، منابع خفته تولید کننده هم در مدار تولید مسکن قرار بگیرد. در واقع امکان فروش اقساطی، هم به تولید کننده در تولید مسکن و فروش واحدهای راه اندازی شده کمک نماید و هم کمک می نماید تا سرمایه در گردش به وجود بیاید. وی توضیح داد: آورده ۲۵ درصدی سرمایه گذار برای دریافت وام و تسهیلات در شورای پول و اعتبار اصلاح شده است و این اصلاح با این هدف بوده تا مشارکت کنندگان، آورده کمتری در ابتدای کار داشته باشند و آورده متقاضیان در پروژه ها، به تأمین هزینه های ساخت کمک نماید. این ها فرصت هایی هستند که از جانب وزارت راه و شهرسازی و مجموعه دولت فراهم گردید تا فرصت ساخت و ساز بیشتر شود. اسلامی خاطرنشان کرد: تسهیلات بانک، آورده متقاضیان، سازنده و کارت اعتباری، توامان کمک می نماید تا ساخت و ساز رونق پیدا کند. در عین حال با سازمان نظام مهندسی ساختمان توافق کرده ایم تا تخیف بدهند. با شهرداری هم توافق کرده ایم تا در مورد پروانه های ساختمانی تخفیف بدهند. همینطور در بافت فرسوده تسهیلات جدیدی که بوجود آمده است، و تخصیص دومی که آقای نوبخت کمک کردند و از محل صندوق توسعه ملی پرداخت می شود، یقینا، باعث تحرک بخشی به رونق تولید مسکن می شود و اینها غیر از مسکن مهر خواهد بود و چالش های مسکن مهر را نخواهد داشت. ۲۲۳۲۲۷

1399/02/09
23:42:27
5.0 / 5
3406
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان