با حضور دو عضو شورای معاونان وزارت راه

مركز تحقیقات مسكن و فرودگاه امام تفاهم نامه همكاری امضا كردند

مركز تحقیقات مسكن و فرودگاه امام تفاهم نامه همكاری امضا كردند به گزارش بازسازی خانه رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی و مدیرعامل شركت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تفاهم نامه همكاری امضا كردند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری که با حضور محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و محمد مهدی کربلایی مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و تنی چند از مدیران دو مجموعه برگزار شد، تفاهم نامه ۷ ماده ای با هدف توسعه همکاریهای مشترک در زمینه خدمات پژوهشی و فناوری، ایجاد بستر توسعه همکاریهای فیمابین در زمینه های علمی پژوهشی، صنعتی و تکنولوژی های جدید در حوزه عمرانی با استفاده از ظرفیت های طرفین، بر وفق مقررات و آیین نامه های مرتبط به امضای طرفین رسید.
فراهم نمودن فضای همکاری متقابل و سرمایه گذاری مشترک در جهت راه اندازی و توسعه پروژه های تحقیقاتی و مطالعات بین المللی در حوزه برنامه ریزی شهری و توسعه عمرانی و زیر ساخت، مساعدت در انجام طرح های تحقیقاتی شرکت با بهره مندی از ظرفیت علمی مرکز در چارچوب قراردادهای مشخص، بهره مندی طرفین از امکانات یکدیگر در زمینه های علمی، پژوهشی، علمی و تحقیقاتی و آزمایشگاهی در چارچوب قراردادهای مستقل و اجرای طرح های تحقیقاتی، آموزشی و پژوهشی کاربردی و همکاری مشترک در زمینه های عمرانی و توسعه زیرساخت، دیگر اهداف در نظر گرفته شده در این تفاهم نامه است.
همکاری در جهت تشکیل واحد طراحی در زمینه پروژه های توسعه فرودگاهی، انجام پروژه های مدیریتی در جهت مدیریت منابع، انجام مهندسی ارزش برای ارتقای کیفیت پروژه های جاری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، همکاری درجهت برگزاری مشترک دوره های آموزشی رسمی و کوتاه مدت و صدور گواهینامه مشترک در قالب قوانین و مقررات، همکاری در زمینه نظارت بر پروژه های عمرانی و مهندسی مانند اجرای اپرون، تاکسی وی، ران وی، سازه های ترمینال ها و سالن های جانبی در صورت درخواست کارفرما، همکاری درجهت تعریف و اجرای پروژه های پژوهشی به صورت مشترک، همکاری درجهت استقرار و تشکیل واحد معماری و شهرسازی، همکاری درجهت استقرار و تشکیل نظام مهندسی و پلیس ساختمان، پایش، بازنگری و برنامه ریزی طرح جامع به منظور بررسی صحت تطبیق و درج شرایط بازبینی و کنترل طرح، استفاده از ظرفیت خدمات مشاوره ای مرکز در زمینه های جدید اجرایی، فنی و علمی، همکاری در جهت انتقال تجارب علمی و آموزشی بخصوص در ارتباط با خدمات علمی و کاربردی و همکاری در برنامه ریزی توسعه شهری با تاکید بر راهبرد توسعه شهر فرودگاهی، محورهایی است که امضاءکنندگان این تفاهم نامه در چهارچوب آنها عمل خواهند کردند.
مدیرعامل فرودگاه امام: شهر فرودگاهی امام متناسب با شأن کشور نیست
محمدمهدی کربلایی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در جلسه امضای تفاهم نامه مشترک همکاری با تقدیر از برگزاری جلسه مشترک میان دو مجموعه و فرصت مغتنم پیش آمده برای آگاهی از امکانات و پتانسیل های موجود در مرکز تحقیقات اظهار داشت: تحقیقات ضامن آینده همه سازمان ها و فعالیت ها است. به عبارت دیگر اگر ما در فعالیت هایمان نقش تحقیقات را به درستی در نظر نگیریم، کارها با کیفیت پایین تر و آینده مبهم صورت خواهد گرفت.
وی افزود: اینکه در کشورهای توسعه یافته عمر فعالیت ها و کارها طولانی است به این علت است که کار تحقیقاتی از آغاز هر پروژه انجام می گیرد. کار اگر عمیق و با مطالعه صورت گیرد کیفیت بهتر و عمر طولانی تری خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: متأسفانه ما در کشورمان با این مشکل مواجه هستیم و کیفیت پایین، هزینه ها را بسیار بالا برده است. بعنوان نمونه در شهر فرودگاهی هزینه های بسیاری شده است ولی همچنان و با وجود گذشت ۴۰ سال از انقلاب، هنوز این پروژه در جایگاه واقعی خود و متناسب با شأن کشور نیست و دلیل آن هم این است که در ابتدای شروع این پروژه، کار تحقیقاتی را به آن صورت که لازم بود انجام نداده ایم.
کربلایی در مورد معضلاتی که شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با آنها مواجه می باشد اظهار داشت: بحث تعمیر و نگهداری مبحث بسیار مهمی برای ماست. ما در شهر فرودگاهی ساختمان، برج، ترمینال و… را داریم اما برنامه ریزی برای نگهداری و تعمیرات نداریم. هم اکنون چون نگهداری درستی نداشته ایم به بحث تعمیرات رسیده ایم که بسیار هزینه بر است. ما در شهر فرودگاهی به دنبال آن هستیم که ریشه ای تر و اصولی تر این موضوعات را پیگیری نماییم.
وی افزود: مرکز تحقیقات می تواند یک همکار خیلی خوب و بازی تحقیقاتی برای شهر فرودگاهی باشد و با امضای تفاهم نامه مشترک همکاری هم به خوبی وظایف دو طرف تعریف می گردد. به این صورت که ما می دانیم جایی به نام مرکز تحقیقات وجود دارد که ما می توانیم برای موضوعات مغفول خود به آنجا رجوع نماییم. از مرکز تحقیقات هم می خواهیم که در بسیاری موارد جلوتر از ما حرکت کند. ما نیاز داریم تا یک متولی جلوتر از ما برای حفظ و نگهداری و تعمیرات تجهیزات فرودگاهی فکر کند تا ما با کمک آنها بتوانیم بر معضلات فائق شویم. اساسا مرکز تحقیقات می تواند این مشکل را تا حد زیادی برای ما حل کند.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در بخش دیگری اظهار داشت: مرکز تحقیقات خیلی عمیق و علمی و همتراز با دنیا پیش می رود که باید در کنار تمامی این پتانسیل ها، به بحث عملیاتی کردن تحقیقات هم بیشتر از قبل بپردازد. ما در شهر فرودگاهی آمادگی داریم از دانش و مجموعه تحقیقات مرکز در جهت بالا بردن کیفیت اقداماتمان استفاده نماییم.
رئیس مرکز تحقیقات: مشاور فنی فرودگاه امام می شویم
محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی هم در بخش دیگری از جلسه امضای تفاهم نامه مشترک با اشاره به تجاری مثبت پیشین در مورد همکاری با شهر فرودگاهی ابراز امیدواری کرد که این دیدار بتواند در توسعه همکاریهای بیشتر و مؤثرتر مفید واقع شود.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی افزود: خوشبختانه ظرفیت های مناسبی در مرکز تحقیقات وجود دارد و تلاش ما در مرکز بر این بوده تا در جهت ارتقای این ظرفیت ها و بهره مندی مناسب از آنها قدم برداریم.
وی افزود: زمینه های گوناگونی برای همکاریهای فی درخلال وجود دارد و تصور بنده این است که که با نگاه خاصی که در مجموعه مدیریتی شهر فرودگاهی وجود دارد بتوانیم کارهایمان را به خوبی پیش ببریم.
شکرچی زاده خطاب به مدیرعامل شهر فرودگاهی اظهار داشت: ما می خواهیم که شما مرکز را بعنوان مشاور فنی امین همراه خودتان بدانید. مرکز تحقیقات امکانات آزمایشگاهی و فنی خوبی دارد و امیدواریم در کنار هم اقدامات خوبی را در جهت کیفیت خدمات رسانی شهر فرودگاهی به انجام برسانیم.
خاطرنشان می شود، قبل از جلسه امضای تفاهم نامه، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و هیأت همراه از آزمایشگاه های بتن، سازه، آتش، قیر، بخش شبکه شتاب نگاری کشور و همینطور سالن پاکدامن بازدید به عمل آوردند.

1399/02/26
14:15:57
5.0 / 5
3104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان