افزایش 4۳ درصدی قیمت زمین در زمستان 98

افزایش 4۳ درصدی قیمت زمین در زمستان 98 بازسازی خانه: بر طبق اعلام مركز آمار ایران متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات در شهر تهران در زمستان 98 نسبت به فصل مشابه سال قبل 4۳.۱ درصد افزایش داشته است.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، بر طبق اعلام مرکز آمار ایران متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۰۸۱۵۰ هزار ریال با میانگین مساحت ۲۳۵ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۱.۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۳.۱ درصد افزایش داشته است. بنگاه های معاملات ملکی کشور موظف می باشند مشخصات کلیه معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند. باتوجه به این که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران موجب کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) که در آن، وزن با بهره گیری از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.
متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۰۸۱۵۰ هزار ریال با میانگین مساحت ۲۳۵ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۱، ۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۳.۱ درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۵۳۳۴۱ هزار ریال با میانگین مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۱ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۲، ۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۳.۷ درصد افزایش داشته است. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1399/03/04
22:50:49
5.0 / 5
3123
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان