وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

آغاز دریافت مالیات از خانه های خالی تا چند روز آینده

آغاز دریافت مالیات از خانه های خالی تا چند روز آینده به گزارش بازسازی خانه وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از تاریخی كه قانون مالیات های مستقیم تصویب شده مالیات بر خانه های خالی قابل وصول است و در همین تابستان سازمان امور مالیاتی باید صدور برگه های مالیاتی را آغاز كند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمد اسلامی شب گذشته در گفتگو با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما اضافه کرد: برمبنای اعلام مرکز آمار ایران دست کم ۳۰۰ هزار واحد مسکونی سالانه به وسیله مردم تولید می شود.
وی اظهار داشت: امروز قبل از اینکه به مجلس شورای اسلامی برای ارائه گزارش بروم در جلسه هیئت دولت گزارشی از وضع مسکن تقدیم کردیم و همه قاطع و جدی خواستند که همه دستگاه های ذیربط به این مساله توجه نمایند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: مسکن فقط به وزارت راه و شهرسازی مربوط نیست و تلاطمی که در بازار و افزایش قیمت ها اتفاق می افتد متأثر از بخش مسکن نیست و از شرایط عرضه و تقاضا پیروی نمی کند بلکه از بازار ارز، شرایط تورمی در اقتصاد و دیگر موارد تبعیت می کند.
اسلامی اظهار داشت: این مسئله ایجاب می کند همه متولیان امر اقتصاد به موضوع مسکن توجه نمایند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: معاون اول رئیس جمهور در دفترشان مقرر است اولین جلسه را با دعوت از صنایع و افراد در رابطه با مسکن برای هم اندیشی در این زمینه و اتخاذ تمهیداتی که بتوانند التهابی که کاذب و حباب گونه خصوصاً در بخش اجاره مسکن اتفاق افتاده است و هیچ پایه و اساسی ندارد برگزار کند و کاملاً قاطع با آن برخورد شود.
اسلامی اضافه کرد: نباید با اطلاعات غیر دقیق در جامعه التهاب ایجاد نماییم و بگوییم سالانه به چند میلیون مسکن در کشور نیاز است و این سبب شود تقاضای مسکن افزایش یابد و مسکن گران شود.
وی اظهار داشت: نیاز سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، عدد درست و منطقی برای بخش مسکن می باشد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تلاش می نماییم سیاست های پابرجایی برای تداوم تولید و عرضه مسکن داشته باشیم تا تولید مسکن در کشور از روند طبیعی و پایداری تبعیت کند و هفت دهک جامعه که هدف ما هستند و تکلیف قانونی ما ایجاد زمینه برای خانه دار شدن آنهاست اطمینان داشته باشند که در تاریخ های مشخصی می توانند با سبد مالی که دارند صاحب خانه شوند.
اسلامی اظهار داشت: از زمانی که قانون احکام دائمی مطرح بود و قانون جدید مالیات های مستقیم در مجلس شورای اسلامی تصویب گردید به وزارت راه و شهرسازی تکلیف شد سامانه املاک و اسکان را تهیه نماید و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد تا این سازمان بتواند با استفاده از این سامانه نسبت به ستاندن مالیات از خانه های خالی اقدام نماید.
وی اضافه کرد: در طول این مدت در وزارتخانه و دولت و مجلس بحث بود که وزارت راه و شهرسازی پایگاه های اطلاعاتی مربوط به واحدهای مسکونی مردم را ندارد و این کار به اشتباه بر عهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته شده است، اما از زمانی که بنده آمدم گفتم اگر بخواهیم این مسیر را ادامه دهیم به جایی نمی رسیم و تکلیف مهم و مؤثر در بازار مسکن بدون پاسخ خواهد ماند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بدین سبب این سامانه را طراحی و ایجاد و در بهمن سال قبل از آن رونمایی و از همه دستگاه ها درخواست کردیم همه اطلاعات خودرا در این سامانه وارد کنند تا سازمان امور مالیاتی با این اطلاعات بتواند صدور برگه های مالیات را آغاز کند.
اسلامی اضافه کرد: از این طریق صاحبان واحدهای خالی تحرکی خواهند داشت که یا واحدهای خودرا به فروش برسانند یا اجاره بدهند.
وی اظهار داشت: از تاریخی که قانون مالیات های مستقیم تصویب شده مالیات بر خانه های خالی قابل وصول است و در همین تابستان سازمان امور مالیاتی باید صدور برگه های مالیاتی را آغاز کند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: دو کار همزمان انجام داده ایم که یکی طراحی سامانه برای سازمان امور مالیاتی است که این سامانه در حال مهیا شدن برای بارگذاری است البته یک سری معذورات قانونی داشت که برای رفع این معذورات کمک می نماییم و کار دیگر در طرح اقدام ملی مسکن بود که یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نام نویسی کردند.
اسلامی اظهار داشت: حالا متقاضی واقعی ما که واجد شرایط است و می توان از طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنند ۸۰۰ هزار نفر هستند.
وی اضافه کرد: برای این واحدها زمین پیش بینی شده است و عملیات آنرا اجرا کرده ایم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مسکن مهر نیز در حال اتمام است و مسکن مهر قم امروز به پایان رسید به جز یک پروژه که مردم دعوا دارند و در قوه قضائیه در حال بررسی است.
اسلامی اضافه کرد: در طرح اقدام ملی اعلام نموده ایم هر کس خانه آماده دارد یا پروژه نیمه تمام و زمین دارد در چارچوب طرح اقدام ملی بیاورد و ما به او زمین مرغوب در بهترین نقاط شهر می دهیم تا باردیگر به ساخت و ساز مشغول شود و این مولد سازی سرمایه ها را بتوانیم انجام دهیم.
وی اظهار داشت: از سال قبل تعامل خود با بورس را آغاز نموده ایم و طرح های زیرساختی را در بورس برده ایم که سازمان بورس آنها را عرضه می کند و مردم می توانند سهام بخرند و سهام خودرا به مسکن تبدیل کنند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: باید منابع را از بازار سرمایه بگیریم و با منابع نقدینگی که در دست مردم است جریان تولید مسکن را رونق دهیم.


منبع:

1399/03/22
20:29:03
5.0 / 5
2954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان