با رأی نمایندگان؛

كلیات طرح مالیات بر خانه های خالی تصویب گردید

كلیات طرح مالیات بر خانه های خالی تصویب گردید كلیات طرح مالیات بر خانه های خالی در جلسه علنی امروز مجلس تصویب گردید.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با ۱۵۰ رأی موافق، ۶۷ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر، با کلیات طرح دو فوریتی «اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم (مالیات بر خانه های خالی)» موافقت کردند.
همچنین طرح مذکور مشتمل بر یک ماده واحده و ۱۱ تبصره است که جزئیات آن در جلسه بعدی مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
طغیانی: به دنبال جدا کردن سوداگری از بازار مسکن هستیم
مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در توضیح این طرح اظهار داشت: این قانون از سال ۱۳۹۴ به تصویب رسیده است و کمیسیون اقتصادی با این طرح اصلاحاتی را در این قانون اعمال کرده است تا به شکل موثرتری اجرا شود.
وی افزود: یکی از اصلاحات مربوط به تغییر ضرایب مالیاتی است تا بعنوان عاملی بازدارنده از احتکار خانه ها عمل کرده و خانه ها به بازار عرضه شوند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در قانون قبلی دستگاه ها صرفا موظف بودند تا اطلاعات را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند، اما در این طرح افراد ملزم به خوداظهاری هستند و هر فرد باید آدرس محل سکونت و کد پستی خویش را در سامانه املاک و اسکان ثبت کند و اگر آدرس را اشتباه ثبت کنند، آدرس ثبت شده صرفا مشمول خدمات دولتی می شود.
طغیانی با اشاره به اینکه ما به دنبال جدا کردن سوداگری از بازار مسکن هستیم، تصریح کرد: این طرح منافاتی با تولید مسکن ندارد بلکه برای مالکان واحدهای تازه ساخته شده مهلتی یک ساله داده شده است تا واحد خویش را با قیمت مناسب به بازار عرضه کنند.


منبع:

1399/04/27
12:11:08
5.0 / 5
2872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان