با امضای یك تفاهم نامه كلید خورد

اوقاف ۵۰ هزار واحد مسكونی در اراضی وقفی برای مردم می سازد

اوقاف ۵۰ هزار واحد مسكونی در اراضی وقفی برای مردم می سازد به گزارش بازسازی خانه سازمان اوقاف در تفاهم نامه ای كه با وزارت راه و شهرسازی منعقد كرده، متعهد شده كه تا ۵۰ هزار واحد مسكونی را در اراضی موقوفه بسازد و به افراد واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسكن تحویل دهد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، تفاهم نامه راه اندازی ۵۰ هزار واحد مسکونی در اراضی موقوفه با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در محل این وزارتخانه منعقد شد.
سازمان اوقاف و امور خیریه در این تفاهم نامه متعهد شده است که با عنایت به ظرفیت اراضی وقفی متصرفی، تا سقف ۵۰ هزار واحد مسکونی از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در «طرح اقدام ملی مسکن» (مسکن ماندگار) در اراضی موقوفه ساخته شود؛ سازمان اوقاف همینطور متعهد شده است که راه اندازی این واحدهای مسکونی تا ۴۰ ماه آینده صورت گیرد.
وزارت راه و شهرسازی هم متعهد شده تا تمامی مشوق ها در «طرح اقدام ملی مسکن»، شامل تسهیلات بانکی راه اندازی و یارانه های در رابطه با این طرح را تخصیص دهد.
نکته مهم در این تفاهم نامه این است که سازنده این خانه ها در اراضی موقوفه هم سازمان اوقاف و امور خیریه خواهد بود؛ وزارت راه و شهرسازی هم افراد واجد شرایط را انتخاب و به سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی خواهد نمود.
لازم به ذکر است وزارت راه و شهرسازی در جهت کمک به تأمین مسکن زوج های جوان، خانه اولی ها و افراد فاقد مسکن، «طرح اقدام ملی مسکن» را در چارچوب راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه ریزی نموده است.


منبع:

1399/05/09
23:05:13
5.0 / 5
2432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان