مجلس افزایش قیمت بنزین را تصویب نخواهد كرد

مجلس افزایش قیمت بنزین را تصویب نخواهد كرد بازسازی خانه: ایسنا به نقل ازیك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نوشت: افزایش قیمت بنزین عقلانی نیست و مجلس شورای اسلامی این آمادگی را برای افزایش قیمت بنزین ندارد و بعید است كه چنین طرحی در خانه ملت تصویب شود.سید ناصر موسوی لارگانی در مورد احتمال افزایش قیمت بنزین اظهار نمود: معمولاً در كشورهایی كه با ركود اقتصادی مواجهند و مردم با مشكل معیشتی روبرو هستند تلاش می گردد قیمت ها ثابت بماند و یك سری یارانه های سبد كالا و سلامت به مردم داده می گردد تا این مشكلات سبب سرخوردگی و نارضایتی آن ها نشود.

وی اضافه كرد: هم اكنون با عنایت به مشكلات اشتغال و بر طبق اعلام سخنگوی دولت در خصوص اینكه در هر خانواده 3 نفر بیكار تحصیل كرده وجود دارد در چنین موقعیتی افزایش قیمت صحیح نیست. اشاره دولت به این مورد است كه اگر قیمت سوخت را افزایش دهیم می خواهیم اشتغال تولید نماییم. رییس جمهور اعلام نمود قیمت بنزین و گازوئیل را از نصف قیمت جهانی بیشتر افزایش نمی دهیم، اما اشاره ای به این مورد نشد كه در آن كشورهایی كه قیمت سوخت بالا است درآمد مردم هم بالا است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: رییس جمهور اشاره ای به این مطلب نكرد كه در آن كشورها مصرف سوخت خودروها هم كم است. اشاره به این موارد به هیچ وجه نشد و فقط ما می آییم خودمان را با كشوری مقایسه می نماییم كه نه نفت دارد و درآمد مردمش چند برابر درآمد مردم ایران است و مصرف سوخت خودروها هم كم است. فقط بلدیم بگوییم در كشوری قیمت بنزین این قدر است.

موسوی لارگانی اظهار داشت: تا آنجایی كه یادمان می آید بنزین در ایران لیتری 10 ریال بود و زمانی كه در اوایل انقلاب، قیمت بنزین به 100 ریال رسید این افزایش اندك قیمت روی تمام مایحتاج مردم تأثیر گذاشت. هر كالایی می رفتیم بخریم می گفتند چون بنزین گران شده این كالا هم گران شده است. پس فقط این نیست كه تنها قیمت بنزین را افزایش دهیم چراكه این افزایش قیمت بر تمام زندگی مردم تأثیر می گذارد و قیمت بقیه كالاها را هم بالا می برد.

وی ادامه داد: هم اكنون با این مشكلاتی كه در كشور داریم و مردم از نظر معیشتی با مشكل روبرو هستند افزایش قیمت بنزین عقلانی نیست و مجلس شورای اسلامی این آمادگی را برای افزایش قیمت بنزین ندارد و بعید است كه چنین طرحی در خانه ملت تصویب شود آن هم با این شیب تندی كه یك مرتبه 500 تا 600 تومان قیمت بنزین افزایش پیدا كند. پس مجلس چنین افزایش قیمتی را تصویب نخواهد كرد.
3535


1396/10/03
15:00:21
5.0 / 5
5196
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان