مدیركل راه و شهرسازی مركزی اعلام كرد:

2 محور پرحادثه استان مركزی در انتظار اعتبار 850 میلیارد ریالی

2 محور پرحادثه استان مركزی در انتظار اعتبار 850 میلیارد ریالی به گزارش بازسازی خانه مدیركل راه و شهرسازی استان مركزی اظهار داشت: برای تكمیل پروژه های راه سازی 2 محور پرحادثه اراك، ازنا و آهنگران، ساروق به كمیجان 850 میلیارد ریال بودجه نیاز است.احمد مرزبان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: محور اراک، ازنا از محورهای پرحادثه استان مرکزی محسوب می شود. تصادفات رانندگی در این محور به سبب ترافیک بالا که از سمت جنوب و لرستان به سمت شمال و تهران و برعکس اتفاق می افتد، طی نیمه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل سه برابر است.
وی اضافه کرد: از مجموع طول این محور، قطعه اول به طول ۱۳ کیلومتر در دست راه اندازی است. که خوشبختانه پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.
مرزبان افزود: تا حالا در این منطقه، ۲۲۰ هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری و طی ۶ مرحله انفجار هم ۲۳۰ هزار متر مکعب عملیات خاک ریزی انجام شده است. چنانچه بتوانیم ۴۰ میلیارد تومان بودجه به پروژه تزریق نماییم، ۱۲ کیلومتر از این ۳۹ کیلومتر را می توان تا اختتام دولت تکمیل و به بهره برداری رساند.
مرزبان در بخش دیگر سخنان خود در مورد محور آهنگران، ساروق به کمیجان هم اظهار داشت: محور آهنگران، ساروق به کمیجان به طول ۴۵ کیلومتر از دیگر محورهای پرتردد استان مرکزی بشمار می رود که به سبب عدم وجود شانه خاکی، عرض کم و آسفالت نامناسب قسمت هایی از مسیر از ایمنی لازم برخوردار نیست.
وی افزود: ۳۰ کیلومتر از محور راه سازی تعریض شده و ۲۴ کیلومتر نیز باقی مانده که برای روکش تمام عرض محور و تکمیل طرح تعریض، حدود ۴۵ میلیارد تومان بودجه نیاز است.
به گفته مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی، این استان باتوجه به قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب، شرق و غرب با داشتن ۶ هزار و۴۱۰ کیلومتر راه شامل ۲۰۸ کیلومتر آزاد راه، ۸۴۴ کیلومتر بزرگراه، ۴۶۹ کیلومتر راه اصلی، ۶۸۹ کیلومتر راه فرعی، ۱۴۴ کیلومتر راه های دسترسی و ۴ هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه روستایی، یکی از پرترددترین محورهای مواصلاتی کشور محسوب می شود.


منبع:

1399/08/06
23:01:09
5.0 / 5
1945
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان