مقام مسئول:

امكان دریافت اوراق تسهیلات مسكن بدون كد سامانه سجام فراهم گردید

امكان دریافت اوراق تسهیلات مسكن بدون كد سامانه سجام فراهم گردید بازسازی خانه: رئیس اداره كل نقدینگی و خزانه داری بانك عامل بخش مسكن از رفع انسداد مسیر تخصیص اوراق به دارندگان غیر سجامی حساب سپرده گذاری ممتاز این بانك اطلاع داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محسن کریمی اعلام نمود: با پیگیری های صورت گرفته، سرانجام در مرحله ای دیگر موفق به ایجاد دارایی تسه برای افراد غیر سجامی شدیم و بدین ترتیب علاوه بر ایجاد دارایی مطابق روال معمول ماهانه برای مشتریان سجامی، برای تمامی مشتریان غیر سجامی نیز برمبنای امتیازات تخصیص یافته به آنان در گذشته در نماد تسه ۹۹۰۸ اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادر شد.
وی اشاره کرد: از آنجائیکه برمبنای اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، امکان تکرار اقدام مشابه در آینده وجود ندارد، ضرورت دارد دارندگان حساب های ممتاز بمنظور بهره مندی از تمامی منافع این سپرده گذاری، نسبت به تکمیل ثبت نام خود در سامانه سجام اقدام نمایند.
رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری در توضیح این مساله اظهار نمود: به دنبال ایجاد الزام برای همه فعالان بازار سرمایه به احراز هویت در سامانه سجام، آن دسته از دارندگان حساب سپرده گذاری ممتاز بانک عامل بخش مسکن که علاوه بر دریافت سود سپرده، مشمول تخصیص اوراق نیز می شوند، چنانچه در سامانه سجام ثبت نام خودرا تکمیل نکرده باشند، اوراق تخصیص یافته به خودرا دریافت نخواهند کرد. در واقع این افراد سود حاصل از سپرده گذاری در حساب ممتاز بانک تخصصی بخش مسکن را دریافت می کنند اما قادر به استفاده از امتیاز دیگر حساب مذکور یعنی اوراق تسه نیستند.
کریمی با اعلان اینکه حدوداً از اواخر سال قبل هر نوع معامله و اختصاص اوراق وام مسکن مستلزم ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت بود و اختصاص و معامله اوراق وام مسکن نیز در زمره سایر معاملات بورسی قرار گرفت، اظهار داشت: خیلی از دارندگان حساب ممتاز نیز تنها موفق به دستیابی و دریافت سود سپرده گذاری خود شده و نتوانستند اوراق تسه دریافت نمایند. در واقع بنا بر مقررات جدید بازار سرمایه، مسیر ایجاد دارایی بورسی (اوراق) برای آنها مسدود شده بود.
وی اضافه کرد: بعد از پیگیری های گوناگون با هدف تسهیل شرایط برای مشتریان بانک، در نهایت قرارداد ارائه خدمات احراز هویت سجام بوسیله شعب بانک عامل بخش مسکن، به امضای مدیران عامل بانک و شرکت سمات (سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه) رسید و همین طور سامانه مربوط به ارائه خدمات مورد نظر نیز آماده شده است. بدین سبب به زودی دستورالعمل نحوه ارائه خدمات و سایر اقدامات در رابطه با این مساله به شبکه بانک اطلاع رسانی خواهد شد و دارندگان حساب ممتاز که به سبب عدم احراز هویت در سامانه سجام تا حالا برای آنها ایجاد دارایی (اوراق) نشده بود، می توانند اوراق خودرا دریافت و نسبت به استفاده از آن یا معامله آن در بازار سرمایه اقدام نمایند.
کریمی افزود: از یک سو باتوجه به اهمیت سپرده ممتاز در کسب وکار بانک و از طرف دیگر نظر به ذی نفعان گوناگون این محصول، شامل سپرده گذاران و تسهیلات گیرندگان، ارائه خدمات در رابطه با احراز هویت سجام در شعب بانک، گام بزرگی جهت رضایتمندی مشتریان و به تبع آن تامین منافع بانک محسوب می شود. به همین دلیل انتظار می رود همکاران شعب بانک نیز جهت تامین حداکثری منافع مشتریان بانک، پیگیری های لازم را جهت تکمیل ثبت نام آنان در سامانه سجام به عمل آورند.

1399/09/06
19:22:18
5.0 / 5
1357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان