وزیر راه و شهرسازی خبر داد

راه اندازی خطوط كشتیرانی بین بنادر ایران و پاكستان

راه اندازی خطوط كشتیرانی بین بنادر ایران و پاكستان به گزارش بازسازی خانه وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: راه اندازی خطوط کشتیرانی بین بنادر ایران و پاکستان به میزبانی بندر چابهار جزو برنامه های مهمی است که بزودی با همکاری مسئولین دو کشور اجرایی می شود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، ظهر امروز با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، زبیده جلال وزیر تولیدات دفاعی جمهوری اسلامی پاکستان، فرماندهان نظامی و انتظامی دو کشور و استاندار سیستان و بلوچستان مرز مشترک «ریمدان- گبد» به صورت رسمی راه اندازی شد.
وزیر راه و شهرسازی در این مراسم ضمن تبریک افتتاح این مرز رسمی عنوان کرد: امروز با تلاش مسئولین دو کشور مرز ایران و پاکستان از یک مرز صلح و دوستی به یک منطقه دارای فرصت و توسعه تبدیل گشته است و عامل پیشرفت اقتصادی و اجتماعی برای مردمان منطقه خواهد شد.
وی اضافه کرد: افتتاح این مرز تحول اساسی در روابط دو کشور بوجود می آورد و برنامه های مداومی برای توسعه همکاری و تسهیل در مساله تجارت، روابط ۲ کشور، تبادل راحت ر کالا برای افزایش رشد اقتصادی وجود دارد که امیدواریم با انجام اقدامات لازم سود آوری تجارت برای هر دو کشور به ۵ میلیارد دلار برسد.
محمد اسلامی افزود: طی مذاکرات انجام شده با پاکستان بزودی گذرگاه و پایانه مرزی «پیشین» هم به بهره برداری خواهد رسید و در ادامه گسترش روابط بین دو کشور تکمیل و توسعه زیرساخت های حمل و نقل زمینی، ریلی و دریایی بعنوان رگ حیاتی اقتصادی منطقه مهم و تأثیرگذار هستند.
وی بیان نمود: راه اندازی خطوط کشتیرانی بین بنادر ایران و پاکستان به میزبانی بندر چابهار جزو برنامه اصلی و مهم می باشد که بزودی با همکاری مسئولین دو کشور فعال خواهد شد تا از این طریق هم صادرات و واردات کالا داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: لزوم تبادل و روابط تجاری بین کشور ایران و پاکستان در جهت افزایش سرمایه گذاری یکی از مطالبات مهم آنها است که تلاش خواهیم کرد با گسترش فعالیتهای مرزی و فراهم کردن زیرساخت های لازم بخصوص بهبود مسیر زمینی برای ترانزیت کالا و تردد به این امر مهم دقت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: امروز دو ملت ایران و پاکستان نقش مهمی در توسعه منطقه و ایجاد امنیت و آرامش مردم منطقه دارند و بسیار خوشحال هستیم که بعد از سال ها تلاش روابط بین ما علاوه بر حفظ، گسترش پیدا می کند.


منبع:

1399/09/29
14:37:11
5.0 / 5
1125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان