معاون وزیر راه و شهرسازی:

زمین نهادهای دولتی برای اجرای طرح اقدام ملی مسكن تامین شد

زمین نهادهای دولتی برای اجرای طرح اقدام ملی مسكن تامین شد به گزارش بازسازی خانه معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: زمین مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن برای وزارت دفاع، بنیاد شهید وآموزش و پرورش تامین شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی بامداد پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت بهره برداری از مسکن مهر در شهرهای جدید گفت: این پروژه در مرحله انتهایی است و تعداد باقیمانده را تا نیمه اول امسال به بهره برداری خواهیم رساند.
بهره برداری از ۴۵۰۰ مسکن اقدام ملی در بهارستان
وی با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن نیز اظهار داشت: ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در قالب اجرای این طرح در دستور کار است.
مدیرعامل شرکت شهرهای جدید با اعلان اینکه در شهر جدید بهارستان سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی بصورت ثبت نامی و یک هزار واحد مسکونی بصورت مشارکتی با بخش خصوصی شروع خواهد شد، افزود: همزمان در قالب تفاهم نامه های کلانی که بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع، وزارت آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده تامین زمین صورت گرفته که این پروژه ها تحرکی جدی را در عرصه زمین و مسکن به وجود می آورد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباب چرایی استفاده از مجری خارجی برای اجرای اقدام ملی مسکن در بهارستان اشاره کرد: مبنای ما در این طرح بهره برداری با حداقل قیمت و در کمترین زمان ممکنست.
طاهرخانی افزود: قیمت ها و قالب اجرای پروژه از طرف شورای عالی مسکن کشور ابلاغ گردیده و ما هر آن کس که در قالب این برنامه اعلام همکاری کند می پذیریم و بدین جهت شرکت مجری طرح در بهارستان سرمایه گذاری کلانی بر روی خودرو و تجهیزات خود داشته و بدین جهت ظرفیت بسیار خوبی دارد.
وی اشاره کرد: همه پرسنل این شرکت ایرانی است و حتی یک نیروی خارجی هم ندارد.
باید مسکن را در موقع مقرر به مردم تحویل دهیم
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ما به مردم تعهد داده ایم و باید در زمان مشخص باید این پروژه بهره برداری شود و هم اکنون نیز از هر سرمایه گذاری که تمایل به همکاری داشته باشد مطابق قوانین استقبال خواهیم کرد.
مترو بهارستان نیمه اول سال ۱۴۰۰ بهره برداری می شود
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباب پروژه مترو بهارستان اشاره کرد: زمان بهره برداری این پروژه سال ۱۴۰۰ مشخص شده است، ایستگاه ها در حال بهره برداری است، روسازی پیشرفت خوبی دارد و در حال انتخاب پیمانکاران برق هستیم و تلاش داریم فاز اول تا نیمه اول سال به بهره برداری برسد.
طاهر خانی با اشاره به مترو شهر جدید مجلسی نیز اشاره کرد: این پروژه به میزان ۱۰ کیلومتر در دست اجرا است و به مترو بهارستان متصل خواهد شد.
طرح محور میانی بهارستان با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود
وی با اعلان اینکه تولید مسکن با کیفیت در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است، اظهار داشت: رعایت استانداردها را در دستور کار داریم و این طرح با نهایت کیفیت اجرا می گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای طرح محور میانی بهارستان افزود: این پروژه الگوی کشوری است و مقرر است با بخش خصوصی اجرائی شود.
گفتنی است متروی اصفهان _ بهارستان به طول ۱۴ کیلومتر در دست بهره برداری است،، تا حالا در این پروژه ۱.۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری انجام شده، برای مسیر رفت و برگشت این پروژه ۱۴ کیلومتر ریل گذاری شده که سه هزار تن آن از ذوب آهن دریافت شده است.


منبع:

1400/02/31
18:20:13
5.0 / 5
707
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان