با دستور رئیس جمهور؛

آغاز ساخت راه آهن شلمچه-بصره

آغاز ساخت راه آهن شلمچه-بصره بازسازی خانه: دبیر شورای عالی مناطق آزاد از شروع عملیات اجرای پروژه های عمرانی در مناطق آزاد در روز جاری با دستور رییس جمهور آگاهی داد که یکی از با اهمیت ترین پروژه ها، راه اندازی راه آهن شملچه-بصره است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، حمیدرضا مؤمنی امروز در «مراسم شروع عملیات اجرائی و بهره برداری از پروژه های عمرانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» که با حضور رییس جمهور و بصورت ویدئو کنفرانس با مناطق آزاد درحال برگزاری است، اظهار داشت: امروز عملیات اجرائی ۵۲ پروژه با ارزش ۶۲ هزار میلیارد تومان شروع که شامل پروژه های پتروشیمی، گردشگری، راه آهن شلمچه بصره، باغات گلخانه ای، مجتمع های تجاری و رفاهی، پارک آبی، تله کابین و پیست اسکی در مناطق آزاد ارس، اروند، ماکو، انزلی، کیش، قشم و چابهار می شود.
وی افزود: همچون این پروژه هایی که امروز عملیات راه اندازی آن شروع می شود، راه اندازی راه آهن شملچه-بصره در منطقه آزاد اروند است.
مؤمنی اضافه کرد: هم اکنون ۶۲۱ پروژه عمرانی با سرمایه گذاری بیش از ۲۴۸ هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حال اجراست که بطور متوسط پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد دارند.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: در ماه های آتی با بهره برداری از این پروژه های درحال اجرا، ۳۷ هزار نفر مشغول به کار خواهند شد و عمده سرمایه گذاری در این پروژه ها را بخش خصوصی بر عهده گرفته است.
به گفته مؤمنی، این پروژه ها شامل پتروشیمی، فولاد، روی، راه اندازی مخازن، انبار، گردشگری، ساخت اسکله، نیروگاه و آب شیرین کن در مناطق آزاد ارس، اروند، انزلی، چابهار، قشم، کیش و ماکو هستند که سهم دولت در این پروژه ها تنها چهار درصد است.
وی اشاره کرد: امروز با دستور رییس جمهور عملیات اجرائی ۶۲ پروژه به ارزش ۴۲ هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شروع خواهد شد.


منبع:

1400/03/31
23:02:10
5.0 / 5
355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان