رضایی كوچی :

وعده رئیسی برای ساخت مسكن نیاز به تفكیك وزارت راه و شهرسازی دارد

وعده رئیسی برای ساخت مسكن نیاز به تفكیك وزارت راه و شهرسازی دارد به گزارش بازسازی خانه رییس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: برای اجرای طرح جهش تولید مسکن و تحقق وعده های رییس جمهور منتخب در حوزه ساخت مسکن باید وزارتخانه مستقل مسکن و شهرسازی تشکیل گردد.محمدرضا رضایی کوچی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه یک ماه پیش طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی از طرف کمیسیون عمران به هیئت رئیسه مجلس ارسال شد، اظهار داشت: برای اجرای طرح جهش تولید مسکن و تحقق وعده های رییس جمهور منتخب در حوزه ساخت مسکن باید وزارتخانه مستقل مسکن و شهرسازی تشکیل گردد.
وی با اشاره به این که امروز یکی از اولویت های اصلی کشور حل مشکل مسکن می باشد، اضافه کرد: امروز بیش از چهار میلیون واحد مسکونی در کشور کم داریم که همین موضوع سبب کاهش نرخ ازدواج شده است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش نرخ مسکن طی سال های اخیر، گفت: بر هم خوردن تعادل میان عرضه و تقاضای بازار مسکن عامل اصلی افزایش قیمت هاست. یکی ازاولویت های اصلی کشور حل مشکل مسکن می باشد. بیش از چهار میلیون واحد مسکونی در کشور کم داریم.
رضایی کوچی با اعلان اینکه طی سالهای اخیر موضوع شهرسازی عملاً رها شده است، تاکید کرد: علت اصلی این مشکلات این است که دو حوزه مهم و راهبردی بعنوان مسکن و شهرسازی در وزارت راه ادغام شده است.
وی اضافه کرد: بدین سبب هر وزیری با هر توانمندی در مدیریت حوزه بسیار سنگین راه و شهرسازی که شامل مسکن و شهرسازی، بنادر و دریانوردی، شبکه های ریلی، صنعت حمل و نقل هوایی، راه های زمینی، راه های روستایی است، گرفتار مشکل خواهد شد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلان اینکه توجه به حوزه مسکن و شهرسازی زیر سایه، حمل و نقل عملاً محو شده است، اشاره کرد: وزرای راه و شهرسازی باتوجه به وسعت کارهای مربوط به این وزارتخانه وقت کافی برای ساماندهی مسکن و شهرسازی اختصاص دهند.
رضایی کوچی با اشاره به وعده رئیسی در خصوص ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کشور، اظهار داشت: برای اجرای طرح طرح جهش تولید مسکن و تحقق وعده های رییس جمهور منتخب در حوزه ساخت مسکن باید وزارتخانه مستقل مسکن و شهرسازی تشکیل گردد تا حوزه مسکن را سر و سامان دهد.
وی اضافه کرد: بیش از ۲۰ میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می کنند و کیفیت ساخت و سازها به شدت کاهش یافته است. همه این امور بیان کننده عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی در زمینه مسکن می باشد. اگر این رویه مدیریتی ادامه پیدا کند باید همچنان شاهد رشد بافت های فرسوده، افزایش حاشیه نشینی، افزایش قیمت مسکن و مشکلات شهرسازی باشیم.
نماینده مردم جهرم در مجلس تاکید کرد: امیدوارم هرچه سریع تر این طرح از طرف هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شود تا در کمیسیون به تصویب برسد. البته کمیسیون تلاش داشت پیش از معرفی کابینه این طرح را به تصویب برساند تا رییس جمهور منتخب دو وزیر راه و مسکن و شهرسازی را به مجلس معرفی نماید.
رضایی کوچی با اعلان اینکه با رییس مجلس در مورد لزوم تسریع در بررسی و تصویب طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی قبل از معرفی کابینه رایزنی هایی انجام داده ام، گفت: امیدوارم ظرف دو ماه آتی این طرح به تصویب برسد تا حوزه مسکن و شهرسازی شرایط بهتری پیدا کند.


منبع:

1400/04/23
11:20:16
5.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان