افزایش قدرت خرید مسكن

افزایش قدرت خرید مسكن به گزارش بازسازی خانه ایسنا نوشت: آمارها از معاملات مسكن شهر تهران از آن حكایت می كند كه حجم تقاضا از واحدهای ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون به سمت واحدهای ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان سوق یافته است.بازار مسكن تحت تاثیر افزایش قدرت خرید، افزایش میانگین قیمت و نزدیك شدن قیمت مسكن به كف، با دو تغییر نسبت به سال قبل همراه شده كه نشان داده است سطح انتظار جامعه از مسكن ایده آل، بالا رفته است.
آذرماه امسال آپارتمانهای ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان از رتبه اول در تعداد معاملات به رتبه سوم تنزل كردند. سال قبل بیشترین تقاضا در شهر تهران برای خرید خانه های ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان بود. آذر امسال این رتبه از آن واحدهای ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان شد. بررسیها از علت این تغییر به افزایش ۱۵ درصدی قیمت نقطه به نقطه مسكن و رشد تدریجی توان تقاضای مصرفی می رسد.
افت ۴۲ درصدی تقاضا برای خرید خانه های ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در تهران، جدا از آنكه نشان داده است به علت افزایش میانگین قیمت مسكن، جمعیت غالب به سمت خانه های با ارزش بالاتر سوق یافته اند، از آن حكایت می كند كه مالكان واحدهای مسكونی كوچك و ارزان اقدام به تبدیل به احسن كردن خانه های خود كرده اند. این نشانه از رشد معاملات در مناطق دارای سرانه خدماتی مناسب هم قابل مشاهده می باشد.

آذرماه ماه سال ۱۳۹۵ واحدهای مسكونی دارای ارزش ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان با اختصاص ۱۲. ۷ درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده شهر تهران را به خود اختصاص دادند. واحدهای ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون و ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان هم به ترتیب با ۱۲. ۶ و ۱۱. ۲ درصد در رتبه های بعدی قرار گرفتند.
اما در آذرماه ۱۳۹۶ واحدهای مسكونی دارای ارزش ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان با اختصاص ۱۱ درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند. واحدهای دارای ارزش ۲۰۰ تا ۲۵۰ و ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان هم هركدام با اختصاص ۱۰. ۱ و ۸. ۹ درصد در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.
در آذرماه امسال تعداد معاملات مسكن شهر تهران به ۱۷. ۸ هزار واحد مسكونی رسید كه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۰. ۲ درصد افزایش نشان داد. میانگین قیمت مسكن هم برای نخستین بار با عبور از ۵ میلیون تومان به متوسط ۵ میلیون ۹۰ هزار تومان رسید كه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۴. ۹ درصد رشد نشان داده است.


 

1396/10/24
19:08:43
5.0 / 5
5268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان