میزان اقساط وام ودیعه مسکن 1401

میزان اقساط وام ودیعه مسکن 1401 به گزارش بازسازی خانه باشگاه خبرنگاران جوانان نوشت: طبق بررسی های صورت گرفته با عنایت به افزایش ۵ درصدی نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن متقاضیان دریافت این تسهیلات، باید ماهانه حدود یک میلیون تومان اقساط پرداخت کنند.


برپایه این گزارش الان برای متقاضیان در استان تهران تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شده که این میزان تسهیلات نسبت به سال قبل کاهش ۱۰ میلیون تومانی داشته است. اما میزان تسهیلات در سایر کلان شهرها و شهرهای کوچک به ترتیب افزایش ۵ میلیون و ۱۰ میلیون تومانی داشته به طوری برای سایر کلانشهرها ۴۵ میلیون تومان و برای شهرهای کوچک ۳۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. میزان نرخ سودی که برای این تسهیلات در نظر گرفته شده سال جاری از ۱۳ درصد به ۱۸ درصد افزایش پیدا کرده و مدت بازپرداخت تسهیلات هم ۵ سال در نظر گرفته اند. با بررسی و حساب کتاب هایی که صورت گرفت الان میزان اقساط تسهیلات ۶۰ میلیون تومان ودیعه مسکن برای استان تهران یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده به صورتی که متقاضیان باید ۹۱ میلیون تومان در مدت ۵ سال بازگردانند.
همینطور برای تسهیلات ۴۵ میلیون تومان میزان اقساطی که در نظر گرفته شده یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان و برای تسهیلات ۳۵ میلیون تومان در شهرهای کوچک ۸۸۸ هزار تومان در نظر گرفته شده که متقاضیان باید ۵۳ میلیون تومان بازگردانند. در سالهای گذشته روال دریافت تسهیلات بگونه ای بود که متقاضیان باید سرپرست خانوار می بودند و فرم ج آنها هم قرمز نبود، از طرفی قرارداد اجاره آنها باید یکساله می بود و تا لحظه ثبت درخواست وام هم نباید مبادرت به دریافت تسهیلات کرده باشند. برپایه این گزارش پیش از این دریافت کنندگان تسهیلات باید کد رهگیری و قرارداد خویش را در سامانه املاک و اسکان بارگذاری می کردند که البته با عنایت به آنکه هنوز وزارت راه و شهرسازی برای ثبت نام متقاضیان جزئیاتی را اعلام نکرده، ازاین رو هنوز اطلاعاتی از نحوه ثبت نام متقاضیان اعلام نشده است. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1401/02/26
10:38:54
5.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان