در گزارش بازسازی خانه مطرح شد؛

جابجایی 300 هزار تن محصول چغندرقند از خوزستان

جابجایی 300 هزار تن محصول چغندرقند از خوزستان بازسازی خانه: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از جابجایی حدود 300 هزار تن محصول چغندرقند از سطح مزارع استان آگاهی داد.محمد جولانژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: کار برداشت محصول چغندرقند در استان از از شروع اردیبهشت ماه شروع شده و تا اختتام تیرماه ادامه دارد.
وی با اعلان اینکه این محصول در ۱۵ هزار هکتار از زمینهای کشاورزی استان کشت شده است، اضافه کرد: محصول چغندرقند در مزارع شهرهای شوش، دزفول، اندیمشک، شوشتر، بهبهان، حمیدیه و برای اولین بار در اهواز کشت شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اضافه کرد: پیش بینی می شود ۹۰۰ هزار تن محصول چغندرقند از سطح مزارع استان برداشت شود که باتوجه به کم شدن سطح کشت به سبب مشکلات کم آبی، برداشت این محصول امسال کاهشی بوده است.
جولانژاد، کارخانه های قند استانهای اصفهان، کرمانشاه، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، قزوین، همدان و فارس را مقصد برداشت این محصول عنوان نمود و اظهار داشت: محصول چغندرقند در استان خوزستان روزانه توسط ۴۰۰ تا ۵۰۰ کامیون در حال انجام می باشد.
وی بیان کرد: باتوجه به فراخون های انجام شده و درنظر گرفتن مشوق برای رانندگان حمل و نقل از طرف استانهای مقصد، هم اکنون مشکلی برای تامین کامیون وجود ندارد اما به رغم تاکید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طبق قوانین مربوطه، متولیان امر در وزارت جهادکشاورزی نسبت به تعیین متصدی حمل اقدامی نداشته اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تاکید کرد: باتوجه به همزمانی حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره)، برداشت محصولات کشاورزی فصلی و محصول چغندرقند، از تمام ظرفیت های ناوگان حمل و نقل کالا برای جابجایی این محصولات استفاده شده است.


منبع:

1401/03/08
14:34:20
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان