معاون امور بندری بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان كرد؛

ایجاد ۳۵۰۰تن ظرفیت سردخانه ای در بنادر هرمزگان

ایجاد ۳۵۰۰تن ظرفیت سردخانه ای در بنادر هرمزگان معاون امور بندری بنادر و دریانوردی هرمزگان از ایجاد 3 هزار و 500 تن ظرفیت سردخانه ای در بنادر هرمزگان و اختصاص2 هکتار از اراضی بندرلنگه برای پشتیبانی از کانتینرهای یخچالی آگاهی داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، منصور خرمشکوه ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از بندرلنگه در تشریح ایجاد ظرفیت های جدید کانتینرهای یخچالی در بنادر استان گفت: این اقدام در امتداد توسعه زیر ساخت های لازم بمنظور خدمات رسانی به کانتینرهای یخچالی در زمینه صادرات، واردات و ترانزیت از سالیان گذشته با محوریت اداره کل و با برنامه ریزی های انجام شده به انجام رسیده است.
وی اضافه کرد: در همین زمینه ظرفیت های زیادی همچون ۲ هزار و ۸۶۴ پلاک برق کانتینر یخچالی، ۴۷۰ پاور پک و ۳هزار و ۵۰۰ تن ظرفیت سردخانه ای در شش ترمینال بندر شهیدرجایی ایجاد و شرکتها به شکل مستمر درحال خدمات رسانی هستند.
خرمشکوه بیان داشت: علاوه بر بندر شهید رجایی در بنادر لنگه، شهید باهنر و بندر جاسک نیز همزمان شرایط لازم برای ورود کامیون های حامل کانتینرهای یخچالی و تخلیه آن بر روی شناورها بصورت مداوم مهیا که خوشبختانه از رونق قابل توجهی نیز برخوردارست.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اشاره کرد: در سال قبل بیش از ۲۶ قلم محصولات کشاورزی و همزمان سایر مشتقات دامی و لبنی بوسیله کانتینرهای یخچالی از بنادر مرکز، شرق و غرب استان به مقصدهای تعیین شده بارگیری و ارسال شده که عمده این محصولات شامل خرما، سیب درختی، کیوی، رطب، ماهی و میگو و سایر محصولات و مشتقات کشاورزی و دامی و لبنی است.
وی با اعلان اینکه عمده کشورهای هدف کانتینرهای یخچالی ارسالی از بندر شهید رجایی شامل چین، هند، سریلانکا و امارات می باشد که بطور یقین با حمایت دولت و ایجاد زیرساخت های لازم امکان توسعه و رونق بیش از پیش این تجارت وجود خواهد داشت، افزود: باتوجه به اقبال کشورهای هدف از اینگونه فعالیت و استقبال تجار و بازرگانان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان طرح های توسعه جدید برای ایجاد ظرفیت بیشتر در زمینه کالاهای یخچالی در دستور کار خود دارد.
به گفته معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در مجموع در کل این استان و در شش ماهه دوم سال قبل شاهد افزایش ۶۰ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینرهای یخچالی در مقایسه با زمان مشابه سال ۹۹ بوده ایم.
خرمشکوه با اعلان اینکه در شهرستان بندرلنگه علاوه بر صادرات این کانتینرها به کشورهای امارات و قطر بخشی بوسیله شارجه به کشور عمان ترانزیت می شود، اضافه کرد: بمنظور پشتیبانی و نگهداری این کانتینرها حدود ۲ هکتار از اراضی بندرلنگه به این امر اختصاص پیدا کرده است.


1401/03/18
23:44:22
5.0 / 5
191
تگهای خبر: بنادر , توسعه , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان