مستاجری از ما بهتران در شمال پایتخت

مستاجری از ما بهتران در شمال پایتخت به گزارش بازسازی خانه فرارو نوشت: آپارتمان 100 متری با دو اتاق خواب حوالی کامرانیه درحالی آگهی شده که مالک آن 600 میلیون تومان ودیعه طلب می کند و اجاره ماهانه را 20 میلیون تومان تعیین کرده است. در کامرانیه صاحب خانه ای 100 متری حاضر است در ازای 300 میلیون تومان پول پیش، واحد نوساز خودرا به مستاجر تحویل بدهد. البته به مستاجری که توانایی پرداخت 30 میلیون تومان کرایه ماهانه را داشته باشد.با مرور باردیگر رقم حقوق کارگری و میزان وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱، این عدد و رقم های بازار اجاره برای مستاجرانی که قصد اجاره نشینی در شمال پایتخت را دارند، ترسناک تر می شوند. تسهیلات ودیعه مسکن یا همان وام مستاجرین امسال در تهران ۱۰۰ میلیون تومان است و به جهت اینکه ارزش وام ودیعه مسکن مستاجرین تهرانی را بهتر درک کنید، بد نیست بدانید اجاره آپارتمان ۶۷ متری در آجودانیه تهران ۱۰۰ میلیون تومان پول پیش می خواهد و مالک آن ماهی ۲۱ میلیون تومان کرایه می گیرد.
اجاره آپارتمان ۱۰۰ متری در شمال تهران گاهی یک میلیارد تومان پول پیش می خواهد. مثل واحدی در نیاوران که علاوه بر این رقم، باید ماهانه ۱۰ میلیون تومان برای اجاره آن کنار گذاشت. این واحد هشت سال پیش تولید شده و با آسانسور و پارکینگ اجاره داده می شود. همان حوالی یکی از کمترین رقم هایی که صاحبخانه ها به عنوان ودیعه به مستاجرها پیشنهاد می دهند، حدود ۱۰۰ میلیون تومان است که درعوض رقم اجاره ماهانه به ۱۸ میلیون تومان افزایش می یابد. این دو عدد را به عنوان پول پیش و کرایه واحدی باید درنظر بگیریم که ۱۲ سال از سن بنا آن می گذرد و با آسانسور و پارکینگ به مستاجر تحویل داده می شود.
آپارتمان ۱۰۰ متری با دو اتاق خواب حوالی کامرانیه درحالی آگهی شده که مالک آن ۶۰۰ میلیون تومان ودیعه طلب می کند و اجاره ماهانه را ۲۰ میلیون تومان تعیین کرده است. در کامرانیه صاحب خانه ای ۱۰۰ متری حاضر است در ازای ۳۰۰ میلیون تومان پول پیش، واحد نوساز خودرا به مستاجر تحویل بدهد. البته به مستاجری که توانایی پرداخت ۳۰ میلیون تومان کرایه ماهانه را داشته باشد.
این ارقام مربوط به گران ترین نقاط منطقه یک تهران بود و می شود با بودجه کمتری در محله های دیگر دنبال اجاره آپارتمان های ۱۰۰ متری که بطور معمول دوتا اتاق خواب دارند، رفت. مثل واحدی در بلوار اوشان که پول پیش و اجاره ماهانه آن به ترتیب ۳۰۰ و ۱۴ میلیون تومان است. یا آپارتمان ۱۰۰ متری در ازگل که برای اجاره آن باید علاوه بر نیم میلیارد تومان پول پیش، ماهی ۱۰ میلیون تومان بپردازید.


بیشتر بخوانید: وام ودیعه مسکن ۱۰۰ میلیونی برای تهرانی ها + جزییات و شرایط دریافت اولویت بندی وام ودیعه مسکن / جزییات بسته حمایتی مسکن اعلام شد

وضعیت اجاره بها آپارتمان یکخوابه در شمال تهران
اجاره آپارتمان های یک خوابه در محله های گرانقیمت تهران بطور معمول در بهترین حالت ۱۰۰ میلیون تومان پول پیش لازم دارد. مثل واحدی ۵۰ متری در نیاوران که البته رقم اجاره آن ماهی ۱۵ میلیون تومان است. این واحد حدودا ۱۰ سال پیش تولید شده و مالک آن حاضر به تبدیل رقم ودیعه و اجاره نیست. سوییت ۵۰ متری دیگری در همان محله بدون پارکینگ و انباری اجاره داده می شود. مالک این یکی ۲۵۰ میلیون تومان پول پیش می خواهد و اجاره ماهانه را ۱۰ میلیون تومان درنظر گرفته است. قابلیت تبدیل رهن و اجاره برای این واحد اجازه می دهد پول پیش را به ۱۰۰ میلیون تومان کم کرد، ولی درعوض کرایه ماهانه به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تبدیل می شود.
در اراج آپارتمان ۶۵ متری را که ۱۲ سال از سن بنا آن می گذرد، در ازای ۴۰۰ میلیون تومان پول پیش اجاره می دهند و از مستاجر ماهانه هفت میلیون تومان کرایه می گیرند. در سوهانک آپارتمان ۶۷ متری را درحالی آگهی کردند که برای پول پیش و کرایه آن باید به ترتیب ۲۰۰ و ماهی ۱۲ میلیون تومان کنار گذاشت.
ارزش وام ودیعه مسکن در شمال تهران
میزان وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱ در تهران نسبت به سایر کلانشهرها ۳۰ میلیون تومان بیشتر است و مستاجرین تهرانی امسال می توانند روی ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان تسهیلات اجاره خانه حساب باز کنند. برای درک بهتر ارزش وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱ بد نیست نگاهی بندازیم به کرایه ماهانه آپارتمان هایی که مالک آنها دقیقا ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان پول پیش طلب می کنند. مثل آپارتمان ۸۷ متری در دزاشیب که رقم اجاره ماهانه آن ۱۷ میلیون تومان است و حدودا ۱۰ سال از زمان ساختش می گذرد.
در آجودانیه همین میزان پول پیش را مالک آپارتمانی ۶۵ متری می گیرد که کرایه ماهانه آن ۲۱ میلیون تومان خواهد بود و در ساختمان خبری از آسانسور نیست. نزدیک پارک جمشیدیه مالک آپارتمان ۱۰۰ متری در ازای ۱۰۰ میلیون تومان پول پیش و ماهی ۳۰ میلیون تومان اجاره، واحد دو خوابه خودرا به مستاجر تحویل می دهد. در نیاوران آپارتمانی ۲۳۰ متری با سه اتاق خواب در ازای ۱۰۰ میلیون تومان پول پیش اجاره داده می شود که رقم اجاره ماهانه آن ۸۵ میلیون تومان نوشته شده است.۲۱۲۲۰منبع:

1401/04/24
15:45:14
5.0 / 5
247
تگهای خبر: اجاره , بازار , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان