قیمت عجیب خانه و همخانه

قیمت عجیب خانه و همخانه به گزارش بازسازی خانه، قرن نوشت: تقاضا برای اجاره سوییت و خانه های دانشجویی در بازار مسکن تهران به شدت افزایش پیدا کرد.در ۲ سال قبل میزان استقبال از خانه های دانشجویی و اجاره سوئیت ها کم شده بود اما از شروع شهریور ماه شاهد افزایش چشم گیر تقاضا برای اجاره این خانه ها و سوئیت ها هستیم.
بررسی ها نشان میدهد که به سبب وضعیت شکننده کنترل بیماری کرونا و شرایط نامناسب تعدادی از خوابگاه های دانشجویی سبب شده تا خیلی از خانواده ها ترجیح دهند برای فرزندانشان خانه های دانشجویی اجاره کنند. جهش شدید میزان ودیعه و اجاره ماهانه، باعث شده است تقاضا جهت زندگی با هم خانه در دانشگاه ها به شدت افزایش یابد تا به این طریق با نقسیم هزینه ها امکان زندگی دانشجویی فراهم شود.
هزینه رهن و اجاره خانه های اشتراکی و هم خانه شدن
برای نمونه در محله طرشت برای یک واحد ۶۵ متری تقاضای هم خانه شدن یک خانم آگهی شده که میزان ودیعه ۵۰ میلیونی و اجاره ماهانه ۳ میلیون تومانی تقاضا شده است. در شهرک اکباتان نیز یک واحد ۶۸ متری با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان ودیعه و ماهانه ۶.۵ میلیون تومان بصورت اشتراکی با یک خانم ۳۴ ساله آگهی شده است.
در دروازه دولت نیز یک واحد ۸۳ متری را برای هم خانه شدن ۲ نفر آگهی کرده اند که هر کدام باید ۱۵ میلیون تومان ودیعه و ماهانه ۲ میلیون تومان اجاره پرداخت کنند و در مجموع در این واحد ۴ نفر سکونت خواهند داشت.
در محدوده میدان پاستور هم ۳ اتاق مبله و مجزا از یک خانه ویلایی به دانشجویان خانم اجاره داده می شود که مبلغ ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بابت ودیعه در نظر گرفته شده واجاره ماهانه نیز برابر با همین مبلغ است و اگر بخواهید روزانه در این ساختمان اجاره کنید هزینه ای برابر با ۱۸۰ هزار تومان دارد که به عبارت دیگر می شود ماهی ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان؛ مزیت اصلی این ساختمان نزدیکی آن به دانشگاه تهران است.
در صادقیه نیز یک واحد ۴۰متری زیرهمکف با ودیعه ۵ میلیونی و اجاره ۱.۵ میلیون تومانی به یک خانم موجه برای هم خانه شدن آگهی شده است. در گیشا یک اتاق ۱۸ متری از یک واحد مسکونی برای هم خانه شدن به آقایان اجاره داده می شود که ودیعه سالانه آن ۳۰ میلیون و اجاره ماهانه ۴ میلیونی تومانی برای آن درخواست شده است.
در محدوده میدان انقلاب نیز واحد ۴۵ متری وجود دارد که برای هم خانه شدن ودیعه ۶۰ میلیونی و اجاره ماهانه ۳ میلیون تومانی در نظر گرفته شده و در این آپارتمان که در نزدیکی دانشگاه تهران واقع شده ۳ نفر زندگی خواهند کرد.
از جمله شرایط در نظر گرفته شده برای بیشتر کسانی که دنبال هم خانه می گردند، موجه بودن، غیرسیگاری بودن، عدم استفاده از قلیان، نداشتن رفت و آمد؛ برگزار نکردن میهمانی و مراسم های پر سر و صدا، توجه شدید به نظافت و پاکیزگی، نداشتن حیوانات خانگی و... اعلام شده است.
ویژگی اصلی خانه های اشتراکی
سمیرا رجبی سال سوم دانشگاه است و در دو سال قبل بصورت غیرحضوری در کلاس ها شرکت می کرده اما امسال ناچار به حضور در تهران شده و نتوانسته خوابگاه بگیرد. او ۱۰ روزی است که دنبال خانه می گردد و هنوز نتوانسته مورد مناسب با شرایط خویش را بیابد.
وی به قرن نو می گوید: هم خانه شده خیلی مشکل است وبا طرف مقابل باید نقاط اشتراک فراوانی داشته باشید برای اینکه هرگونه اختلاف نظر شرایط سکونت را برای طرفین سخت می کند.
وی می افزاید: چند خانه را بازدید کرده ام اما متاسفانه هم خانه ها یا دانشجو نبوده اند و یا سن زیادی داشته اند که به حتم نمی توانند شرایط دانشجویی بنده را درک کنند.
او عنوان می کند: امنیت خانه، تردد و دسترسی سهل به دانشگاه که نخواهم هزینه رفت و آمد زیادی پرداخت کنم نیز بسیار مهم است؛ امیدوار هستم هرچه سریعتر بتوانم خانه خوبی اجاره کنم وگرنه همچنان باید در مراکز اقامتی شبانه روزی بمانم که خیلی مشکل و پرهزینه است.
یافتن سخت خانه های اشتراکی ارزان
الهه فرامرزی نیز دختری است که از گیلان به تهران آمده و در رشته معماری تحصیل می کند. او می گوید: رشته من کار عملی زیادی دارد و در نتیجه میزان وسایل کاری و تحصیلی ام فراوان است.
وی ادامه می دهد: باید با کسی هم خانه بشوم که شرایط من را درک کند برای اینکه انجام کارهای عملی دارای ریخت و پاش است و ممکنست برای کسی که به تمیزی حساس است، سخت باشد.
الهه بیان می کند: من ماهانه می توانم حداکثر ۲.۵ میلیون تومان اجاره و ۴۰ میلیون ودیعه بپردازم که پیدا کردن خانه با این شرایط کمی دشوار است.
دختران بدنبال ساختمان های خانوادگی و امن
فرناز رجبی دانشجوی سال دوم بوده و از خراسان جنوبی به پایتخت آمده است. وی می گوید: ۲ هفته بدنبال هم خانه شدن و یافتن واحد مناسب بودم و سرانجام در هفته دوم شهریور ماه توانستم خانه و هم خانه مورد نظرم را پیدا کنم.
وی تاکید می کند: در انتخاب خانه ترجیح می دادم که صاحبخانه در ساختمان حضور داشته و یا افراد ساکنان بصورت خانوادگی زندگی کنند برای اینکه ساختمان اینگونه امن تر است.
وی توضیح می دهد: یافتن مورد مناسب دشوار است اما نا ممکن نیست. ماهانه مقرر است ۳ میلیون تومان بابت اجاره بپردازم و با دو دانشجوی دیگر در یک خانه ۷۰ متری زندگی نماییم البته وسایل و لوازم زندگی را باید بصورت اشتراکی خرید نماییم که ممکنست هزینه بر باشد.
یافتن خانه برای مردان کمی آسان تر است
صدرا عنایتی دانشجوی دیگری است که با ۲ پسر هم سن و سال خود هم خانه شده است.
وی اظهار می کند: خیلی دشوار است بتوانی خانه و هم خانه ای پیدا کنی که شرایط یکسانی داشته باشید. برای نمونه بنده قلیان می کشم اما برخی آگهی ها بر عدم استعمال قلیان و موادمخدر تاکید داشتند که به شرایط بنده نمی خورد.
وی ادامه می دهد: یافتن خانه برای مردان کمی آسان تر است برای اینکه حساسیت خانواده دانشجویان دختر در مورد ما کمتر است و آسان تر می توانیم خودرا با شرایط وفق دهیم. پسران دانشجو بطور معمول با دورهمی و برگزاری مهمانی مشکلی ندارند مگر این که صاحبخانه در ساختمان حضور داشته و مانع این کار شود.
وی توضیح می دهد: بنده مشغول کار نیمه وقت هستم و می توانم اجاره ماهانه تا ۴-۵ میلیون تومان را پرداخت کنم البته هم خانه شدن از میزان هزینه هایی نظیر اجاره ماهانه و ودیعه کاهش می دهد.
واحدهایی با حداقل امکانات
امیررضا تقوی هم دانشجوی دیگری است که در شهر تهران توانسته بصورت اشتراکی خانه ای را اجاره کند.
وی توضیح می دهد: بطور معمول خانه هایی که بصورت اشتراکی اجاره داده می شوند؛ شیک و لاکچری نیستند بلکه واحدهای بسیار معمولی با حداقل امکانات هستند بدین سبب هزینه اقامت در آنها مناسب می باشد.
وی اضافه می کند: البته این که هم خانه ها چه کسانی باشند نیز بسیار اهمیت دارد برای اینکه هرگونه اختلاف نظر می تواند منجر به دعوا و برخورد فیزیکی نیز شود.
وی تصریح می کند: برخی از دانشجویان ترجیح می دهند در خانه هایی سکونت کنند که صاحبخانه حضور نداشته یا به اصطلاح تم خانوادگی نداشته باشد برای اینکه سر و صدای واحدهای اشتراکی اجاره شده توسط پسران بسیار بالا بوده و ممکنست سبب نارضایتی سایر ساکنان شود.
بیشتر بخوانید: خریداران ملک بخوانند/ این خانه ها را زیر یک میلیارد و نیم بخرید + جدول

۲۲۰ 46


منبع:

1401/06/30
09:43:31
5.0 / 5
29
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان