مشاوران املاک درباره ی بازار چه نظری دارند؟

مشاوران املاک درباره ی بازار چه نظری دارند؟ به گزارش بازسازی خانه، اقتصاد نیوز نوشت: برخی مشاوران املاک در سطح شهر همچنان از وضع بازار ملک گلایه دارند و معتقدند این بازار به شدت راکد است.گزارش های میدانی از سطح شهر حاکی از رکود شدید در بازار ملک است. طبق روایت برخی مشاوران املاک در بعضی نقاط شهر تهران، بازار مسکن هم در بخش خرید و فروش و هم در بخش رهن و اجاره با افت شدید تقاضا روبه رو شده است.
به گفته یکی از مشاوران املاک فعال در منطقه ۸ شهرداری تهران، حدود دو هفته است هیچ قراردادی ثبت نشده است. او می گوید درباره ی بازار اجاره نیز می گوید: در این بخش هم فایل زیاد است اما به سبب نبود تقاضا، مستاجرین بدون عجله خاصی نسبت به جستجوی ملک مدنظر اقدام می کنند که این مساله روند بازار را کند کرده است.
یکی دیگر از مشاوران املاک فعال در منطقه ۵ نیز از کاهش شدید مراجعات می گوید. این فعال بازار مسکن درباره ی وضع بازار مسکن در زمان مشابه سال قبل هم اظهار داشت: اگر بخواهیم نسبی بگوییم، اساسا سال پیش در همین مقطع شرایط بازار بهتر بود اما هم اکنون میزان مراجعات با افت شدید روبه رو شده است.
به گفته برخی مشاوران املاک، علت افت شدید تقاضا، وضعیت فعلی کشور است که بخش تقاضا را تحت تاثیر قرار داده است و مشتریان واقعی بازار، در صورتیکه عجله نداشته باشند، دست نگه می دارند.بیشتر بخوانید: ۸ میلیون خانواده در ایران مستأجر هستند۲۱۷ ۴۶


منبع:

1401/09/05
20:29:00
5.0 / 5
307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان