ساخت خوابگاه های متاهلی بزودی اجرایی می شود

ساخت خوابگاه های متاهلی بزودی اجرایی می شود بازسازی خانه: به گزارش بازسازی خانه، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای ساخت مسکن و خوابگاه های متاهلی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، توافق انجام شده و بزودی اجرایی می شود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم آئین اهدای زمین به خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر در استان تهران در مورد همکاری دستگاه ها برای واگذاری اراضی به طرح نهضت ملی مسکن، اظهار داشت: طبق ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن، درصورتیکه وزارت راه و شهرسازی تشخیص دهد، زمینی امکان ورود به چرخه ساخت و ساز دارد به چرخه تولید مسکن وارد می شود.
وزیر راه و شهرسازی با تکیه بر این که مجتمع سازی تنها در شهرهایی که زمین وجود ندارد و متقاضی فراوان است صورت می گیرد، اظهار داشت: در استانهای دارای زمین برای ساخت مسکن به شکل تک طبقه، حیاط دار و کم تراکم برنامه ریزی شده است.
وی ضمن اشاره به دیگر برنامه های وزارت راه و شهرسازی در مورد ساخت خوابگاه های متأهلی و ساخت مسکن برای اعضای هیأت علمی اضافه کرد: برای ساخت مسکن و خوابگاه هایی متأهلی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، توافق انجام شده و بزودی اجرایی می شود.
بذرپاش اظهار داشت: در گام بعدی توافق با وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد و همینطور وزارت بهداشت درمان و علوم پزشکی در برنامه است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۳۲ هزار قطعه زمین در چارچوب قانون جوانی تحویل متقاضیان شده که ۲ هزار و ۵۰۰ قطعه در ارتباط با استان تهران است و تلاش می شود به ۷۰ هزار نفری که در اولین مرحله در سامانه ثبت نام کرده اند این اراضی تا آخر سال تحویل شود.
بذرپاش اظهار داشت: همه تلاش ما اینست که به تمامی متقاضیانی که در سامانه ثبت نام می کنند پاسخ داده شود که رقم آن در حال افزایش می باشد. مبالغ آماده سازی اراضی هم درحال تأمین است و برای ۳۲ هزار قطعه این اتفاق افتاده است.
بذرپاش اظهار داشت: تلاش می نماییم تا پایان سال جاری بخش زیادی از اراضی را در شهر های زیر ۵۰۰ هزار نفر جمعیت تحویل دهیم که مابقی واگذاری اراضی در سال آینده صورت گیرد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در بعضی شهرها که مشکل زمین داریم، درصورتیکه به میزان مورد نیاز در این شهرها زمین وجود نداشته باشد از متقاضیان می خواهیم که به نزدیک ترین شهرها و روستاهای مجاور این شهرها رجوع کنند. مانند شهر های شمالی کشور که طبق درخواست خود اراضی مجاور را انتخاب کنند.
وی همینطور در رابطه با اینکه اگر شاخصهای اقتصادی بهبود یابد نیازی به امکانات خانوار در چارچوب این طرح وجود ندارد، اظهار داشت: همه تلاش ها باید این باشد که تورم کاهش و شاخصهای اقتصادی بهبود یابد. همه تلاش ما در مجلس و دولت همین است. ما هم بعنوان دستگاه مسئول موظف به تأمین مشوق های پیشبینی شده در قانون هستیم و باید تلاش نماییم. اصلاح شاخصهای کلان حتما اثر می گذارد و فرهنگ سازی اثر متفاوت تری دارد.
وی همینطور عنوان کرد: اراضی که تشخیص داده می شود مناسب نهضت ملی است باید در اختیار وزارت راه قرار گیرد. در هر جایی که زمین تعلق گیرد نهضت ملی مسکن اجرا می شود.


منبع:

1402/07/10
15:18:57
5.0 / 5
215
تگهای خبر: آموزش , تورم , تولید , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان