حجم معاملات مسكن شهر تهران در فروردین ماه چقدر بود؟

حجم معاملات مسكن شهر تهران در فروردین ماه چقدر بود؟ بازسازی خانه: ایرنا نوشت: حجم معاملات مسكن شهر تهران فروردین امسال در مقایسه با ماه پیش از آن و مدت مشابه سال قبل به ترتیب 59 و 6.3 درصد كاهش پیدا كرد.بانك مركزی در گزارش «تحولات مسكن شهر تهران در فروردین ماه سال 1397» كه روز پنجشنبه منتشر كرد، كاهش حجم معاملات مسكن تهران در ماه فروردین را عادی و علت آن را تعطیلات نوروزی اعلام نمود.
همچنین متوسط قیمت خرید و فروش یك متر زیربنای واحد مسكونی معامله شده با استفاده از بنگاه های معاملات ملكی شهر تهران 55 میلیون و 300 هزار ریال اعلام گردید كه نسبت به ماه پیش از آن و مدت مشابه سال قبل به ترتیب 20 درصد، كاهش و 29.5 درصد افزایش نشان داده است.
ماه گذشته همینطور بیشترین معاملات مسكن به ترتیب در مناطق پنج، دو، چهار و 10 انجام شد ومنطقه پنج با ثبت 46.7 درصد و منطقه 19 با ثبت چهار درصد به ترتیب بیشترین و كمترین رشد متوسط قیمت مسكن نسبت به مدت مشابه سال پیش را تجربه كردند.
شاخص اجاره بهای مسكن شهر تهران هم در فروردین ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال پیش 9.3 درصد رشد نشان داده است.
بنا به اعلام بانك مركزی، ماهیت یكساله قراردادهای اجاره و اثرپذیری شاخص اجاره بهای مسكن از سیاست های كنترل و مهار تورم، سبب تغییر اجاره بها با تحولات نرخ تورم در كشور شده است.
سهم هزینه مسكن از مجموع هزینه های خانوار در محاسبات شاخص كل بهای كالاها و خدمات مصرفی معادل 33.1 درصد است.

3535

1397/02/07
13:11:49
5.0 / 5
4910
تگهای خبر: اجاره , بانك , تورم , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان