دریافت مالیات از خانه های خالی جدی شد

دریافت مالیات از خانه های خالی جدی شد بازسازی خانه: مجلس شورای اسلامی امروز با بررسی گزارش طرح ملی مسكن، بررسی وضعیت بازار این كالای استراتژیك را در دستور كار قرار داد.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، در این جلسه كه همتی، رئیس كل بانك مركزی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و رحمانی فضلی، وزیر كشور حضور داشتند، مباحثی درباب وضعیت تلوید و بازار مسكن مطرح و پیشنهاداتی در این بخش ارائه شد. بر این اساس عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر كشور در جریان ارائه گزارش عملكرد این وزارتخانه در حوزه مسكن با اشاره به اینكه ۵۰ درصد درآمد خانوار صرف مسكن می شود، اظهار داشت: مشكلات مسكن مستقیماً روی دوش مردمی است كه فاقد مسكن هستند. وی ادامه داد: حوزه مسكن بعنوان پیش برنده امر اقتصاد و تولید است و ضمن اینكه نسبت به یكی از اولویت های جامعه رفع نیاز می كند، می تواند محرك سایر حوزه های اقتصادی نیز باشد. متأسفانه هم اكنون در حوزه مسكن با عدم تعادل روبه رو هستیم كه سبب ركود مسكن شده است، افزایش قیمت مصالح، افزایش قیمت ارز، كاهش ارزش ریال و عدم رقابت و فعالیت در حوزه مسكن با سایر حوزه ها در زمینه سوددهی موجب ركود مسكن شده است كه مشكلات آن مستقیماً روی دوش مردمی است كه فاقد مسكن هستند. وی از آمادگی وزارت متبوعش برای در اختیار قرار دادن یك میلیون هكتار زمین دولتی در اختیار پیمانكاران مسكن ساز آگاهی داد.
دریافت مالیات از خانه های خالی جدی شد بعد از اختتام این نشست و اظهارات نمایندگان مجلس و نمایندگان دولت، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه مجلس شورای اسلامی و دولت برای حل مشكل مسكن هم صدا هستند، اظهار داشت: مالیات سنگین برای خانه های خالی وضع شود. وی در پاسخ به تذكر حاجی دلیگانی در همین رابطه نیز افزود: سوژه مسكن یكی از مسائل مهم كشور است كه مقام معظم رهبری نیز بر روی آن تاكید داشتند. ان شاءالله با شكل گیری هماهنگی لازم بین دولت و مجلس این مشكل حل خواهد شد. دراین جلسه نمایندگان بر ضرورت تامین زمین ارزان و افزایش تسهیلات ساخت و خرید مسكن تاكید نمودند. ۲۲۳۲۲۳


منبع:

1398/03/21
14:07:56
5.0 / 5
4565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان