آغاز ثبت نام مسكن ملی در 6 استان جدید از امروز

آغاز ثبت نام مسكن ملی در 6 استان جدید از امروز به گزارش بازسازی خانه بر مبنای اطلاعیه جدید وزارت راه و شهرسازی ثبت نام متقاضیان در سامانه طرح اقدام ملی مسكن در شهرهای ۶ استان اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان از ساعت ۱۰ بامداد امروز شروع می شود.


ثبت نام متقاضیان برپایه ظرفیت های مشخص شده از ساعت ۱۰ بامداد امروز (شنبه ۲۳ آذر) آغاز و تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه (۲۵ آذر) در سامانه https: //tem.mrud.ir/ آخر می پذیرد. برای متقاضیان شهرهای شهرستان های اصفهان، لنجان، نجف آباد، فلاورجان و خمینی شهر علاوه بر شهر خودشان(در صورت وجود ظرفیت)، امكان ثبت نام در شهر جدید فولادشهر هم وجود دارد. برای متقاضیان شهرهای شهرستان های اصفهان علاوه بر شهر خودشان(درصورت وجود ظرفیت)، امكان ثبت نام در شهر جدید بهارستان هم وجود دارد. همینطور برای متقاضیان تمامی شهرهای استان اصفهان علاوه بر شهر خودشان(درصورت وجود ظرفیت)، امكان ثبت نام در شهر جدید مجلسی هم وجود دارد. برای متقاضیان شهر فومن فقط امكان ثبت نام در شهر شفت وجود دارد و برای متقاضیان شهرهای رودبار و مجیل فقط امكان ثبت نام در شهر لوشان وجود دارد. در سه روز گذشته ثبت نام متقاضیان در استان سمنان، ایلام، جنوب سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی انجام شد و ثبت نام از مردم استان های تهران، البرز، قزوین، جنوب كرمان و كرمان هم ۳۰ آذرماه شروع می شود و به مدت سه روز ادامه خواهد یافت.
در طرح اقدام ملی مسكن مقرر است ۴۰۰ هزار واحد مسكونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از جانب بنیاد مسكن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت های فرسوده راه اندازی شود. متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تكفل باید فاقد زمین مسكونی یا واحد مسكونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و بعد از انقلاب اسلامی از امكانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسكن شامل زمین، واحد مسكونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسكونی استفاده نكرده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد. شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می توانند در این طرح نام نویسی كنند. داشتن حداقل پنج سال سابقه سكونت در پنج سال گذشته در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است. سابقه سكونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود. نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانكی نظیر چك برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسكن مازاد بر تسهیلات بانكی و امكان سپرده گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانكی همچون دیگر شروط اعلام شده است. ۲۲۳۲۲۳

1398/09/25
14:42:17
5.0 / 5
4677
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان