در پایتخت رقم خورد

رشد ۱۳۵ درصدی معاملات آپارتمان های مسكونی در آذرماه

رشد ۱۳۵ درصدی معاملات آپارتمان های مسكونی در آذرماه به گزارش بازسازی خانه تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی شهر تهران در آذرماه سال ۱۳۹۸، به ۹.۵ هزار واحد مسكونی رسیده كه نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل، به ترتیب ۱۳۴.۷ و ۴۰ درصد افزایش نشان داده است.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از بانك مركزی، در آذرماه، متوسط قیمت خرید و فروش یك متر مربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملكی شهر تهران، ۱۳۵.۳ میلیون ریال بود كه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۱.۶ درصد افزایش نشان داده است.
گفتنی است، «گزارش تحولات بازار مسكن شهر تهران در آذر سال ۱۳۹۸»، برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاك و مستغلات كشور است كه توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانك مركزی تهیه و انتشار یافته می شود.
حجم معاملات مسكن
بررسی توزیع تعداد واحدهای مسكونی معامله شده در شهر تهران به تفكیك عمر بنا در آذرماه سال ۱۳۸۹ از آن حكایت می كند كه از مجموع ۹۵۳۷ واحد مسكونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۲.۶ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.
سهم مذكور در مقایسه با آذرماه سال قبل حدود ۰.۸ واحد درصد كاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و ۱۶ تا ۲۰ سال افزوده شده است.
توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق شهر تهران در آذرماه سال ۱۳۸۹ از آن حكایت می كند كه از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۶.۷ درصدی از كل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود مختص كرده است. همینطور مناطق ۴ و ۲ به ترتیب با سهم های ۹.۴ و ۹.۱ درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. در مجموع ۷۴.۱ درصد از كل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در آذرماه سال جاری مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵، ۴، ۲، ۱۰، ۱۴، ۷، ۸، ۱۵، ۱۱ و یك) بوده و ۱۲ منطقه باقی مانده ۲۵.۹ درصد از كل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند.
تحولات قیمت مسكن
در آذرماه ۱۳۹۸، متوسط قیمت یك متر مربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده از راه بنگاه های ملكی شهر تهران ۱۳۵.۳ میلیون ریال بود كه نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۸.۵ و ۴۱.۶ درصد افزایش نشان داده است.
در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یك متر مربع زیربنای مسكونی معامله شده معادل ۳۱۰.۴ میلیون ریال به منطقه یك و كمترین آن با ۶۵.۱ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴۲.۳ و ۵۵.۰ درصد افزایش نشان می دهند.
تحولات اجاره بهای مسكن
بررسی شاخص كرایه مسكن اجاری در شهر تهران و در كل مناطق شهری در آذرماه سال جاری هم موید رشد به ترتیب معادل ۲۸.۲ و ۳۰.۱ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

1398/10/11
23:42:57
5.0 / 5
4645
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان