جدید ترین جزئیات از طرح مسكن ملی

جدید ترین جزئیات از طرح مسكن ملی به گزارش بازسازی خانه معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینكه راه اندازی یك میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكونی در برنامه قرار دارد، خواهان همراهی سیستم بانكی در تخصیص ۲۰ درصد تسهیلات به بخش مسكن شد.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در دیدار معاون اول رئیس جمهور با وزیر راه و شهرسازی و معاونان وزیر راه و شهرسازی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: با عنایت به این که مسکن نقش بالای ۳۰ درصدی در اقتصاد کشور دارد، می توان از این نقش سود برد. بدین معنا، در مسکن دولت می تواند با کمترین آورده، بیشترین سود را ببرد. معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که هدف جداشدن از اقتصاد متکی بر نفت و منابع دولتی است، رونق بخش مسکن می تواند به کمک دیگر بخش های اقتصادی بیاید و پیشران توسعه اقتصادی شود و در عین حال به رضایتمندی اجتماعی بینجامد. معاون مسکن و ساختمان در مورد نقشه راه طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: نقشه راه اقدام ملی مسکن برای دهک های اول تا سوم بدین نحو است که پروژه ای ۲۰۰ هزارواحدی با همراهی دستکاه های مختلف همچون بنیاد مسکن راه اندازی می شود. در اجرای این طرح، خانوارهای واجدشرایط از راه کمیته امداد و بهزیستی در سطح کشور، شناسایی شدند. برای این خانوارها نقشه شهری و استانی تهیه شده و هرکدام از دستگاه ها با عنایت به میزان کمک در اجرای طرح مشارکت می کنند. به قول محمودزاده، واحدهای مسکونی خانوارهای دهک اول تا سوم با کمترین آورده و گاها بدون آورده تحویل متقاضیان می شود. وی اجرای طرح اقدام ملی مسکن را برای دهک های ۴ تا ۷ هم اعلام نمود و اظهار داشت: برای این دهک ها، ۴۰۰ هزارواحدمسکونی برنامه ریزی شده است که ساخت واحدها در دستورکار است. زمین این واحدها به شکل اجاره ۹۹ ساله، فروش اقساطی و مشارکتی به متقاضیان واگذار می شود. ۱۰۰ هزار واحد از این ۴۰۰ هزارواحد در بافت فرسوده و به شکل وام خودمالک انجام می شود. ۳۰۰ هزارواحد دیگر هم که در شهرهای جدید و سایر شهرهاست، تأمین زمین شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بیشتر از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردندکه کار پالایش آنها در حال انجام می باشد. محمودزاده تصریح کرد: در طرح اقدام ملی مسکن با دستگاه ها، سازمانها و وزارتخانه های مختلفی همچون وزارت آموزش و پرورش برای مسکن فرهنگیان، با وزارت صمت، با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، و مناطق آزاد، تفاهم نامه هایی امضا شده است. معاون مسکن و ساختمان اظهار داشت: مجموع سیاستگذاری ها در دوره مهندس اسلامی، راه اندازی یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد است.
گردش مالی ۴۰۰ هزارواحد اقدام ملی ۱۶۰ هزارمیلیاردتومان وی افزود: گردش مالی طرح اقدام ملی مسکن بدون احتساب زمین ۱۲۰ هزارمیلیاردتومان، با احتساب زمین ۱۶۰ هزارمیلیاردتومان است. چنانچه راه اندازی یک میلیون واحدمسکونی را ملاک قرار دهیم، گردش مالی طرح اقدام ملی مسکن، ۳۰۰ هزارمیلیاردتومان می شود. محمودزاده ضمن اعلام تهیه برنامه استانی طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: پروژه اقدام ملی مسکن به روشی برنامه ریزی شده است که خودش بدون اتکا به منابع مالی دولتی می تواند هزینه های خویش را تأمین کند. وی در بیان درخواست های خود از معاون اول رئیس جمهور، اظهار داشت: دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن حداکثر ۲ درصد کمک مالی کند. همینطور دولت کمک نماید تا ۲۰ درصد تسهیلات بانک ها به طرح اقدام ملی مسکن، تخصیص یابد. معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: الان مقاومت شدیدی در سیستم بانکی وجود دارد. چنانچه بانک ها ملزم به پرداخت ۲۰ درصد تسهیلات خود به بخش مسکن شوند، سیاستگذاری راه اندازی یک میلیون واحد طرح اقدام ملی، محقق خواهد شد. محمودزاده اضافه کرد: از ۳۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن که در شهرهای جدید و سایر شهرها، اجرایی می شود، ۲۱۰ هزارواحد شروع شده است. همینطور نخستین پروژه های طرح اقدام ملی مسکن اواخر خرداد و اوایل تیر سال جاری با آغاز به کار ۲۲۰۰ واحد در سیرجان شروع می شود. معاون مسکن و ساختمان توضیح داد: برای جهش تولید، پروژه جدیدی تعریف شده است که بر مبنای آن، افرادیکه زمین و یا پروژه مسکونی نیمه کاره دارند، به اقدام ملی مسکن متصل شوند. الان نزدیک به ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیمه تمام در کشور وجود دارد که اگر در برنامه اقدام ملی وارد شود هم باعث تعادل بازار می شود و هم بر اشتغال تأثیر خواهد گذاشت. محمودزاده اظهار داشت: الان در مبحث تأمین زمین دو مشکل وجود دارد. اول آنکه بر مبنای ماده ۶ قانون ساماندهی تمام دستگاه ها موظف می باشند اراضی مازاد خویش را در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای ساخت و ساز قرار دهند که در این حوزه مقاومت هایی وجود دارد. همچنین، بر مبنای ماده ۱۰ قانون زمین شهری، منابع طبیعی، اراضی داخل محدوده و حریم را باید تحویل سیستم بدهد که متاسفانه این مقاومت سالهاست وجود دارد که امیدواریم این مشکلات حل شوند. ۲۲۳۲۲۹

1399/02/06
22:19:12
5.0 / 5
3461
تگهای خبر: آموزش , اجاره , احداث , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان